Vypite pohár ryžovej vody a sledujte, čo sa stane s vašim telom

Väčšina z nás nepije vodu, v ktorej sa varila ryža. Jednoducho ju po dovarení vylejeme do umývadla. To je však chyba, ktorú robíme, lebo si nie sme vedomí jej vynikajúcich účinkoch na naše telo.

Preto, odteraz vždy, keď dovaríte ryžu a ostane vám z nej v hrnci voda, prelejte ju do pohára, nechajte vychladnúť a potom ju vypite.

Táto voda je plná prospešných látok, o ktorých si viac povieme v tomto článku. Takže, čo dokáže pre vaše zdravie vykonať jediný pohár ryžovej vody?

1. Dobrý zdroj energie

Ryžová voda je plná sacharidov, čo znamená energia. Ľudské telo potrebuje sacharidy na výrobu energie.

Jeden pohár ryžovej vody hneď zrána je skvelý spôsob, ako začať deň. Nie je preto divu, že napríklad typickými raňajkami v Ázii býva práve ryžová polievka.

Vodu z ryže môžete piť vždy aj vtedy, keď sa cítite unavení alebo, keď máte málo energie.

2. Predchádza zápche

Ryžová voda je bohatá na vlákninu a uľahčuje pohyb potravy v črevách.

Okrem toho, jej obsah škrobu podporuje rast prospešných črevných baktérií.

3. Zabraňuje dehydratácii

Počas vykonávania fyzických aktivít, ako sú cvičenie alebo niektoré druhy manuálneho zamestnania, stráca naše telo veľa tekutín prostredníctvom potu.

Ryžová voda je výborný spôsob ako doplniť nielen tekutiny, ale aj stratené minerály a elektrolyty.

4. Najlepší domáci liek pre virálne infekcie

Ryžová voda sa často používa pri liečbe horúčky, pretože zabraňuje strate tekutín. Ďalej dodáva telu živiny a urýchľuje proces hojenia.

5. Lieči hnačku

Ryžová voda pomáha nielen pri zápche, ale tiež pri hnačke. Je účinným prostriedkom na hnačku tak u dospelých, ako aj u detí.

Hlavne novorodenci a batoľatá sú náchylné na infekcie čriev a hnačka sa u nich musí liečiť veľmi rýchlo, pretože by mohlo dôjsť k nebezpečnej dehydratácií a zlyhávaniu obličiek.

Jedna štúdia zistila, že ryžová voda bola veľmi účinná pri kontrole a zastavovaní hnačiek u malých detí.

6. Predchádza rakovine

Pravidelne pitie ryžovej vody dokáže predchádzať niektorým druhom rakoviny, hlavne u orgánov tráviaceho traktu ako sú žalúdok či hrubé črevo.

7. Predchádza Alzheimerovej chorobe

Zatiaľ to nie je 100% potvrdené, no niektoré zdroje hovoria, že voda z varenej ryže dokáže brániť prepuknutiu Alzheimerovej choroby.

Ide teda o ďalšiu veľkú výhodu pitia ryžovej vody a to hlavne u starších ľudí, kde riziko tejto choroby s vekom prudko narastá.

8. Ochrana pred slnkom

V tomto prípade nejde o pitie ryžovej vody, ale jej nanášanie na pokožku, aby sa chránila pred vplyvom nadmerného vystavenia sa slnečným lúčom.

Ryžová voda totiž obsahuje látku nazývanú oryzanol, ktorá blokuje nebezpečné ultrafialové (UV) žiarenie.

Záver

Veríme, že tento článok bol pre vás extrémne užitočný a prínosný.

Ak áno, potom určite nezabudnite aspoň raz za čas vypiť ryžovú vodu a tieto informácie ďalej zdieľať aj so svojimi priateľmi a známymi.

You Might Also Like