ZAOČKOVAŤ SA PROTI CHRÍPKE ALEBO NIE?! LEKÁRI DALI JASNÚ ODPOVEĎ…

vaccination, female doctor with syringe on the background of upset child

Spory ohľadom očkovacej kampane naberajú na obrátkach. Podozriví výrobcovia očkovacích látok a nepotvrdené štúdie dokážu zmiasť nejedného zodpovedného rodiča.

Vakcinácia proti chrípke je kapitola sama o sebe. Dokonca aj výrobcovia očkovacích látok ju odmietajú a nezaočkovali by ani svoje deti. Množstvo trikov, ktoré si na nás farmaceuti pripravujú sa neustále zvyšuje. Šíria sa neuveriteľnou rýchlosťou a ľudia nemajú čas na to, aby dokázali rozlíšiť, čo je správne a čo nie. Jednoducho čelia faktu – očkovanie alebo práca, očkovanie alebo škola…

Ak sa pozriete na financovanie v oblasti vakcinácie, určite vás prekvapia tie sumy peňazí, ktoré farmaceutické spoločnosti investujú do marketingu a propagácie svojich produktov. Sú omnoho vyššie ako suma vynaložená na samotný výskum.

прививка от гриппа

Toto však nie je koniec celého príbehu. Každoročne narastá množstvo toxických látok, čím sa zvyšuje počet nežiaducich reakcií a komplikácie sa stávajú normou.

Áno, chrípka je závažné ochorenie, ktoré má sezónny charakter. Môžete na ňu ochorieť raz, maximálne dvakrát do roka. Komplikácie pri ochorení sa vyskytujú len vtedy, ak človek nedodržiava základné pravidlá liečby respiračného ochorenia – odpočinok, tekutiny a optimálna teplota v izbe.

Každá nová vakcína obsahuje minuloročné kmene chrípky a funguje na princípe ochorenia. Zameriava sa na „minuloročný vírus“. Vedci stále nevedia odhadnúť, ako to bude vyzerať v novej sezóne, pretože na to neexistuje 100% algoritmus mutácie.

прививка от гриппа

Možno je to o šťastí, no vo väčšine prípadov dospelí a deti ochorejú okamžite po očkovaní. Imunita sa znižuje a telo produkuje protilátky proti predošlému vírusu. Má to však zmysel ak na ulici už koluje iný typ chrípky?

Na to, aby sa vírus udržal pri živote a nepoškodený, sa vytvára živná pôda na základe bielka zo slepačích vajec. Pre všetkých alergikov je toto závažná kontraindikácia! To isté sa týka aj inaktivovaných vakcín, taktiež sú založené na kuracích bielkach.

Do zmesi sa pridávajú aj chemikálie, ktoré sa chovajú ako konzervačné látky. Každá vakcína proti chrípke obsahuje tiomersal – zlúčenina obsahujúca ortuť používaná ako antiseptické a antimykotické činidlo. Môžete ho spoznať aj pod názvom Thimerosal. Otrava ortuťou spôsobuje vážne duševné ochorenie, môže byť príčinou problémov u tráviacich a kardiovaskulárnych ochorení.

прививка от гриппа

Výskum pod vedením Dr. Hugha Fudenberga, známeho imunogenetika, ukazuje, že u ľudí, ktorí každoročne dostávajú očkovaciu látku proti chrípke, sa riziko Alzheimerovej choroby zvyšuje až 10-násobne.

Nedávno sa zistilo, že vakcína proti chrípke nie je až taká účinná, ako nám tvrdia. V auguste 2012, skupina vedcov z nezávislej organizácie Cochrane Collaboration preukázala, že účinnosť inaktivovaných vakcín proti chrípke nepresahuje účinnosť placebo efektu. Očkovanie umožňuje zabrániť chrípke u 1 dieťaťa z 28 zaočkovaných! U dospelých je tento údaj ešte nižší.

„V chrípkovej sezóne zo 100 nezaočkovaných dospelých ochorelo 2,7% čo predstavuje počet 2-3 ľudí. Každodenné skúsenosti ukazujú, že v priebehu epidémie je tento počet vyšší, ale pamätajte, že iba 10% tvoria ľudia, ktorí ochoreli na sezónnu chrípku, tí ďalší trpia akútnymi respiračnými ochoreniami spôsobenými inými vírusovými a bakteriálnymi infekciami, proti ktorým vakcína na chrípku nebude účinkovať. Takže, ak nie ste zaočkovaní, vaša šanca nakaziť sa sezónnou chrípkou je 2,7%.

Zo 100 očkovaných dospelých ochorie na chrípku 1,2% čo je približne 1-2 ľudia. Inými slovami, ak ste očkovaní, pravdepodobnosť výskytu chrípky za vás bude 1,2%. To isté možno povedať aj iným spôsobom: vakcína proti chrípke pomáha predchádzať chrípke približne u 1 alebo 2 ľudí zo 100. Stojí vám to za to, ak zvážite prípadné komplikácie po zaočkovaní?“

прививка от гриппа

Mnoho vládnych agentúr je nútených neustále opakovať, aké sú účinky očkovania dôežité. Zaujímavé, nepripadá vám to tak, že sme len pre nich ďalšou pokusnou skupinkou, ktorej o úspechu povedia až v nasledujúcej sezóne?

V každom prípade by ste si mali zapamätať, že očkovanie proti chrípke je prísne zakázané týmto skupinám ľudí:

 1. Alergická reakcia na predchádzajúce vakcíny
 2. Alergia na slepačí bielok, ktorý je súčasťou očkovacej látky
 3. Akútne ochorenie sprevádzané vysokou horúčkou
 4. Astma
 5. Zhoršená funkcia srdca a vysoký krvný tlak (2-3. štádium)
 6. Ochorenie obličiek a nadobličiek
 7. Ochorenia nervového systému
 8. Chronické choroby pľúc a horných dýchacích ciest
 9. Ochorenia endokrinného systému
 10. Choroby krvi
 11. Očkovanie proti chrípke je kontraindikované u detí mladších ako 6 mesiacov

прививка от гриппа

Nech už je váš názor na očkovanie akýkoľvek, informujte sa o jeho výhodách a nevýhodách bez toho, aby ste podľahli tlaku vonkajšieho okolia. Najlepším spôsobom, ako predchádzať prechladnutiam v tomto chladnom období je zdravý životný štýl, vyvážená strava a fyzická aktivita. Držte sa tejto rady a nemusíte sa ničoho obávať!

Zdieľajte tento zaujímavý článok aj s vašimi priateľmi na sociálnej sieti!

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like