5 izbových rastlín, ktoré vám pomôžu od nespavosti

Nespavosť môže prameniť aj z nesprávneho prostredie pre spánok. Znie to trochu neobvykle, ale skúste zmeniť vzduch v spálni pomocou kvetín. Uvidíte, že sa vám čoskoro bude spať oveľa lepšie.

1. Aloe vera

Aloe Vera vyžaduje minimum údržby, ale je veľmi užitočná. V noci totiž produkuje kyslík, ktorý napomáha proti nespavosti a všeobecne zlepšuje kvalitu spánku. Podľa NASA sa jedná o najlepšiu kvetinu, ktorá zlepšuje vzduch. Dobre sa rozmnožuje, nepotrebuje moc zalievať a ani moc svetla.

2. Levanduľa

Levanduľa je známa pre svoju schopnosť navodzovať pokoj a obmedzovať úzkosť. Spomaľuje aj váš tep, teda upokojuje. Štúdia tiež dokázali, že levanduľa zvyšuje množstvo ľahkého spánku a potláča spánok REM. K tomu skracuje dobu, než ste schopní sa plne prebudiť. Obmedzuje tiež plač detí.

3. Jazmín

Vôňa jazmínu nielen zlepšuje spánok, ale tiež zlepšuje koncentráciu a produktivitu mimo spánok. Tiež je schopný obmedzovať úzkosť, jeho vôňa upokojuje myseľ a celé telo a teda pôsobí pozitívne na spánok.

4. Anglický brečtan

Brečtan je jednoduché pestovať a navyše vám prečistí vzduch. Ide o ďalší obľúbený kvet NASA. Vďaka prečisťovanu vzduchu má brečtan pozitívny vplyv na dýchacie problémy aj astma. Počas 12 hodín údajne dokáže zlikvidovať až 94% plesní obsiahnutých vo vzduchu. A ako ho pestovať v byte? Jednoducho ho dajte v kvetináči niekam hore na polici a nechajte ho rásť smerom nadol.

5. svokrin jazyk

Táto veľmi dekoratívne a vzhľadom zaujímavá kvetina sa volá svokrin jazyk. Nie je však len na ozdobu, ale aj zdraviu prospešná. Ako vyššie spomínané kvety prečisťuje vzduch a ovzdušie v celom byte. Pestovanie nie je nijako zložité a rovnako ako aloe vera v noci tvorí kyslík a odstraňuje prebytočné množstvo oxidu uhličitého. Odstraňuje tiež škodlivé toxíny zo vzduchu, a preto patrí k najviac odporúčaným kvetinám do bytu.

zdroj:“Indoor humidifier and air purifier.” U.S.

You Might Also Like