VIETE, PREČO JE SPÁNOK NA ĽAVOM BOKU OVEĽA LEPŠÍ? O TOMTO BY SA MALI DOZVEDIEŤ VŠETCI

Pre väčšinu ľudí je spánok pravdepodobne jedným  ich najobľúbenejšia činnosť. No vedeli ste, že váš spánok v určitej pozícií môže mať vplyv na váš celkový zdravotný stav? Nedávny výskum ukázal, že spánok na ľavej strane tela môže prispieť k zdraviu mnohých vašich orgánov.
Aj my vieme, aký dôležitý je nočný spánok. Preto sme sa rozhodli overiť túto vedeckú teóriu a zostavili sme zoznam šiestich výhod spánku na ľavej strane.

Zlepšuje fungovaniu lymfatického systému

Lymfatický systém hrá dôležitú úlohu v našom tele tým, že odstráni z neho odpad a toxíny. Odborníci hovoria, že hrudný kanál (čo je najväčša lymfatická cesta) sa nachádza na vašej ľavej strane. To je dôvod, prečo spánok na ľavej strane môže efektívnejšie pomôcť vylučovaniu odpadových materiálov z tela. Okrem toho lymfatický systém tiež zaisťuje prepravu tukov, bielkovín a ďalších dôležitých látok do tkanív.

Podporuje funkciu sleziny 

Slezina je najväčším orgánom v lymfatickom systéme a je tiež umiestnená na ľavej strane tela. Keď spíte na ľavej strane, vaša slezina funguje efektívnejšie. Hlavným dôvodom je gravitácia. Podporuje tok krvi do sleziny, čo umožňuje odfiltrovať nečistoty rýchlejšie.

Podporuje správnu elimináciu odpadových produktov

Spojenie tenkého a hrubého čreva sa nachádza v ľavej časti vášho tela. Keď spíte na ľavej strane, gravitačné sily uľahčujú preniesť odpadové produkty z tenkého čreva do hrubého. To umožňuje rýchlejšiu likvidáciu odpadu z tela.

Redukuje nočné pálenie žalúdka

Ak trpíte častými páleniami žalúdka, potom je to dobrý nápad, aby ste ležali na ľavej strane. V tejto polohe bude váš žalúdok umiestnený pod rovinou srdcového zvierača, ktorý spája pažerák so žalúdkom. Pozícia ľavej strany bráni presunu obsah žalúdka do pažeráka.

Vaša pečeň sa nepreťažuje

Vzhľadom na to, že pečeň sa nachádza na pravej strane tela, ležiaca poloha na pravej strane môže vyvíjať zbytočný tlak na tento orgán. Spánok na ľavej strane ale nedovolí toxínom a ďalším škodlivým látkam preťažiť vašu pečeň.

Je to dobré pre srdce

Na ľavej strane srdce prijíma krv z pľúc a pumpuje ju von k telu. Preto ľavostranná spánková pozícia môže pomôcť srdcu robiť svoju prácu ľahšie a efektívnejšie. Keď spíte na ľavej strane gravitácia uľahčuje funkciu vášmu obehovému systému, predovšetkým vašej aorte, dolnej dutej žile a veľkej žile, ktorá nesie odkysličene krv z dolnej časti tela k srdcu

zdroj: bightside. mg

You Might Also Like