Má po 40 a stále vyzerá mladšie! Priznal sa, že každý deň používa lacnú želatínu….

Každá mladá dáma pozná želatínu. Ženy ju tu a tam používajú, pripravujú želé, domácu marmeládu, a dokonca aj zmrzlinu . Ale málo ľudí vie, že želatína môže byť používaná nielen na varenie, ale aj na výrobu neobvykle účinných domácich masiek pre starostlivosť o pokožku . Ak máte viac ako 30 rokov, náš článok je len pre vás!

želatínová maska

Domáca maska ​​so želatínou:  Bude to váš obľúbený prostriedky na starostlivosť o pleť, pretože fungujú účinnejšie  ako drahé  krémy, zničia vrásky a zmeny pleti súvisiace s vekom. Výsledok uvidíte po prvej aplikácii!

Masky na tvár so želatínou:

Vybrali sme pre vás  tie najlepšie masky so želatínou s týchto dôvodov: májú veľkú silu naťahovania a zvlhčovania, dokonale stimuluje tvár a výrazne znižuje opuchy tváre. Masiek založených na želatíne nie je mnoho, dali by sa spočítať na prstoch, pripravili sme pre Vás 4 najjednoduchšie recepty, ktoré naozaj fungujú . Pre každého a pre každý typ pleti!

maska ​​želatíny na tvár

ŽELATÍNA S UHORKOU

Domáca maska ​​na báze želatíny a uhorky aj po prvej aplikácii zlepší pleť, výrazne bieli a má tonizujúci účinok na vašu pleť.

Potrebujeme:

1 lyžička želatína
1 uhorka
2 lyžičky harmančekový vývar
2 lyžičky varený zelený čaj
1 lyžička šťava z aloe

PRÍPRAVA A POUŽITIE

 1. Nastrúhame si  čerstvú uhorku a pretlačíme cez gázu.
 2. Do želatíny nalejte vývar z harmančeka, zelený čaj a pridajte pretlačenú uhorku bez šťavy. Predhrievajte zmes vo vodnom kúpeli tak, aby sa želatína rozpustila.
 3. Keď sa želatína ochladí na izbovú teplotu, nalejte do nej šťavu z uhorky a aloe.
 4. Tónovacia maska ​​proti vráskam so želatínou je pripravená! Ľahko naneste masku na tvár po dobu 30-40 minút. Umyte teplou vodou a po procedúre použite zvlhčovač.

maska ​​želatíny z vrások

ŽELATÍNA A MASLO

Výživná želatínová maska ​​s maslom je najlepším riešením pre starnúcu  pleť. Najjednoduchšie zložky ich výhody sú neoceniteľné!

Potrebujeme:

1 lyžička želatíny
7 lyžičiek studenej vody alebo mlieka
1 lyžička maslo

PRÍPRAVA A POUŽITIE

 1. Zalejte želatínu so studenou vodou alebo mliekom a nechajte napučiavať 10-15 minút.
 2. Výsledná zmes sa rozpustí vo vodnom kúpeli a potom sa pridá maslo. Počkajte na rozpustenie.
 3. Všetky zložky dôkladne premiešajte, nechajte vychladnúť a naneste na očistenú tvár po dobu 20 minút. Pomocou vatového tampónu namočeného v mlieku odstráňte zvyšky želatínovej masky a potom umyte teplou vodou.

maska ​​želatíny doma

ŽELATÍNA A TVAROH

Túto domácu masku použite, keď tvár vyzerá unavená a bledá. Maska so želatínou a tvarohom je dokonale vhodná na výživu a hydratáciu stárnucej pleti , zmierňuje únavu a opuch.

Potrebujeme:

1 polievková lyžica želatína
2 polievkové lyžice  mlieko
1 polievková lyžica tvaroh

PRÍPRAVA A POUŽITIE

 1. V malej miske zmiešajte želatínu a mlieko. Dajte želatínu do zmesi nabobtnať na 10 až 15 minút.
 2. Výsledná zmes sa rozpustí vo vodnom kúpeli a potom pridajte tvaroh. Dobre premiešajte, kým sa nedosiahne jednotná hmota.
 3. Ochlaďte masku a naneste na čistú pokožku po dobu 25-30 minút. Umyte teplou vodou alebo odstráňte zvyšok masky bavlneným tampónom namočeným vo vode.

maska ​​želatíny, ako to urobiť

ŽELATÍNA A AVOKÁDO

Je to jedna z najefektívnejších domácich masiek pre suchú pokožku.  Táto úžasná maska v kombinácii s avokádom  dokonale hydratuje a tónuje jemnú a suchú pokožku tváre.

Potrebujeme:

1 lyžička želatína
7 lyžičiek vody
1 polievková lyžica avokáda (dužina)

PRÍPRAVA A POUŽITIE

 1. Želatínu zalejte studenou vodou a nechajte 15 minút.
 2. Keď želatína napučí, rozpustite ju vo vodnom kúpeli a potom opatrne premiešajte zmes s avokádovou dužinou.
 3. Necháme vychladnúť masku na izbovú teplotu a naneste ju na čistú pokožku po dobu 25-30 minút. Umyte teplou vodou.

masky z želatíny na omladenie pokožky

Želatínové masky na tvár – absurdne jednoduchá a cenovo dostupná kozmetika, ktorá prekvapivo pomôže vyrovnať sa  vekom súvisiacimi zmenami, odstráni jemné vrásky, obnoví elasticitu a vyžarovanie pleti.

Ale najdôležitejšie je, že masku ​​na báze želatíny si môžete  ľahko vyrobiť doma, vyhnete sa tak drahým procedúram v kozmetických salónoch. Dokonca aj kozmetológovia dávajú za pravdu domácej metóde omladenia!

Ak sa vám páčili naše recepty alebo poznáte iné rovnako efektívne spôsoby použitia želatíny zdieľajte naše účinné metódy omladenia s priateľmi.
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like