Zahojte si kĺby a zregenerujte kosti, domáci recept na bolavé kĺby

Bolesti kĺbov a kostí sú jedni s najproblémovejších. Starnutie so sebou prináša viacero zdravotných problémov podmienených vekom. Ako sa telo postupne oslabuje, rovnako to postihuje aj kosti a kĺby, ktoré sa časom opotrebovávajú.

Bolesti kolien, kĺbov a kostí dokážu byť niekedy dosť intenzívne a neraz znemožňujú vykonávanie aj tých najbežnejších denných aktivít.

Príčiny problémov s kĺbmi a prečo je dôležité začať konať včas

Najčastejšie sú postihované práve bedrové kĺby a kolená, keďže tie sú počas chôdze zodpovedné za nosenie až 80% našej hmotnosti.

Kĺby sa zvyknú opotrebovať aj kvôli zlému držaniu tela, nadmernej telesnej hmotnosti, dlhému státiu a podobne.

Existuje však jeden extrémne silný prírodný liek, ktorý utíši bolesť a obnoví vitalitu celého tela. Na rozdiel od klasických liekov nespôsobuje žiadne negatívne vedľajšie účinky a je kompletne prírodný.

Pri problémoch s kĺbmi je veľmi dôležité začať konať včas a nenechať ich prerásť do skľučujúcej bolesti a poškodeniam tkanív, ktoré sa potom ťažko naprávajú.

Taktiež je dôležité nájsť si taký liek, ktorý nielen potláča nepríjemné prejavy ochorenia, ale zameriava sa na jeho skutočné príčiny. No a takým je aj náš dnešný recept.

Ide o priam zázračný prostriedok proti bolestiam kĺbom a kostí, ktorý takmer vždy spoľahlivo zaberie.

Prírodný recept na bolesti kĺbov a kostí

2 polievkové lyžice štipľavého čili korenia alebo feferónok
1/2 pohára (1 dcl) teplého olivového oleja alebo jablčný ocot
2 až 3 cm odrezok zázvoru (ďumbiera)

Postup prípravy

1. Ak použijete olivový olej, mierne ho zohrejte, no nie až tak, aby pálil. Pre istotu je lepšie ho zohriať nie priamo na ohni, ale ponorením skleneného pohára, v ktorom je olej, do horúcej vody.
2. Pri použití jablčného octu, ten nemusíte zohrievať.
3. Očistite zázvor a postrúhajte ho na strúhadle.
4. Teraz do oleja (respektíve octu) nasypte čili korenie a postrúhaný zázvor. Dobre to celé pomiešajte, aby ste získali homogénnu zmes.
5. Zmes premiestnite do sklenenej uzatvárateľnej nádoby. Nemusí byť uskladnená v chladničke.

Aplikácia

Použitie tohto receptu je veľmi jednoduché.

Vezmite pripravenú zmes a 2 krát denne si ňou natierajte bolestivé kĺby. Nechajte to pôsobiť približne 20 minút, potom si dané miesta umyte vlažnou vodou a vysušte uterákom.

Užívajte pravidelne až do ústupu bolestí.

Ako recept funguje

Čili korenie má vysoký obsah látky kapsaicínu. Ide o extrémne silnú protizápalovú substanciu, ktorá potláča zápaly a utlmuje bolesti. Podobné vlastnosti má aj zázvor.

Po nanesení na pokožku sa vyvolá pocit tepla, ktorý zlepší prekrvenie postihnutých kĺbov. To následne zabezpečí lepšiu regeneráciu a hojenie tkanív.

Po pár týždňoch aplikácie tohto receptu spozorujete, že vaše šľachy a chrupavky sú citeľne silnejšie, zápal potlačený a bolesť odstránená.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like