Nedostatok vitamínu D si nevšimnete hneď: preto pravidelne sledujte svoje príznaky.

Nemusíte si všimnúť nedostatok vitamínu D na vašom tele hneď, takže je dôležité doplniť čo najviac, najmä ak spozorujete niektorý z príznakov nedostatku vitamínu D. Telo môže získať asi 10% vitamínu D, ktorý potrebuje, z normálneho potravy. Zvyšných 90% musí telo čerpať zo slnečných lúčov. Ak máte pocit, že máte nízky obsah tohto vitamínu, je najlepšie ho rýchlo doplniť.

Nedostatok vitamínu D – príznaky a prejavy

Nedostatok vitamínu D môže spôsobiť niekoľko problémov, ako sú únavové zlomeniny. Vitamín D je veľmi dôležitý pri vstrebávaní fosforu a vápnika v tele. Tie sú veľmi dôležité pre správnu vitalitu kostí. Nedostatok vitamínu D môže často spôsobiť únavové zlomeniny.

Vitamín D a jeho nedostatok môže tiež spôsobiť vysoký krvný tlak. Táto skutočnosť nemusí byť realizovaná, ale vysoký krvný tlak je zvyčajne príčinou nedostatku potrebných živín pre telo, vrátane vitamínu D.

Vitamín D však tiež výrazne posilňuje obranyschopnosť organizmu a zlepšuje imunitu. Jeho nedostatok teda môže viesť k zníženiu celkovej imunity.

Zmeny nálady v dôsledku nedostatku vitamínu D

Nielen zdravotné problémy môžu spôsobiť nedostatok vitamínu D. Medzi ďalšie problémy, ktoré sú spojené s týmto vitamínom, patrí smútok, ktorý úzko súvisí s nízkymi hladinami tohto vitamínu, keď telo prechádza častými zmenami nálady.

Zmeny nálady a nedostatok serotonínu v mozgu v dôsledku nedostatku tohto vitamínu môžu spôsobiť nepríjemnosti aj u inak zdravého jedinca.

Dajte si pozor na menej nápadné ťažkosti

Medzi ďalšie prejavy nedostatku vitamínu D patrí aj častá nespavosť, ktorá je spôsobená nadmerným stresom, ktorý je vyvolaný nedostatkom vitamínu D.

Podobne môže telo reagovať na nedostatok tejto precitlivenosti na vitamín, pretože bude vnímať okolité hmatové pocity oveľa viac.

Nedostatok tohto vitamínu môže tiež spôsobiť zníženú vytrvalosť alebo svalovú slabosť. Oba tieto faktory môžete porovnať pri bežnom pracovnom zaťažení, ktoré pravidelne prevádzkujete. Napríklad, ak náhle začnete veľa dýchať na schodoch a predtým to bolo v poriadku, je čas začať hľadať spôsob, ako doplniť vitamín D.

You Might Also Like