Masírujte si tieto body na nohách pred spaním a účinky sa vám dostavia okamžite

Masírovanie je jedno z najstarších liečebných postupov. Starí Číňania používali masáže pred viac ako 3,000 rokmi a to len preto, že staršie záznamy nie sú dochované. A nielen oni ale aj starí Hindovia, Peržania a Egypťania. Aj Hippokrates napísal pár dokumentov, masáže a trenie pomáha k zlepšeniu obehových problémov.
Výhody masáže sú rôznorodé a ďaleko rozsiahle. Sú uznávanou súčasťou mnohých fyzikálnych programov rehabilitácie. Pomáhajú pri mnoho chronických ochoreniach dolnej časti chrbta, artritída,  únava, vysoký krvný tlak, cukrovka, potlačenie imunity, neplodnosť, odvykanie od fajčenia, depresie a ďalšie.

Mnoho ľudí, ktorí pravidelne chodia na masáže,  vám potvrdia, že masáž pomôže zmierniť stres a napätie každodenného života, ktorý môže viesť k ochoreniu.
Masírovať sa dá rukami, prstami, lakťami, kolenami, predlaktiami, nohami alebo masážnymi prístrojmi. Najlepšia masáž je masáž nôh. Niektoré časti našich nôh sú prepojené s rôznymi orgánmi v našom tele. Každý večer si masírujte nohy a uvidíte, že výsledky sa dostavia hneď!
Súvisiaci obrázok

– Je to prospešné pre kožu
– Je to dobré pre dobrú cirkuláciu krvného obehu
– Zvyšuje kvalitu spánku
– Je to perfektná prevencia pred edému, počas tehotenstva
– Zlepšuje funkcie orgánov
– Pomáha proti syndrómu nepokojných nôh
zdroj:www.healthandhealthyliving.com

You Might Also Like