NAPNITE OČNÉ VIEČKA a vyhladte vrásky okolo očí bez chirurgického zákroku!

Pri nanášaní ľubovoľného krému na pokožku okolo očí vám odporúčame vykonať to masážnymi pohybmi, pozdĺž horného očného viečka vankúšikmi prstov od mosta nosa po spánky a pozdĺž dolného viečka od spánkov k mostu nosa. Stojí za to dokončiť túto činnosť prudkými pohybmi pozdĺž dolného viečka, akoby malými údermi vankúšikov stredného a prstenného prsta.

1. Ľadová masáž očných viečok.
Na napnutie očných viečok po spánku potrebujete ľad. Pripravte si vopred kocky ľadu z harmančeka, mäty alebo len minerálky, do ktorej pridajte niekoľko kvapiek citrónovej šťavy.

Týmto ľadom jemnými krúživými pohybmi trite očné viečka, počnúc oblasťou rias a postupne až k obočiu. (Ak pracujete s ľadom s citróna, snažte sa vyhnúť kontaktu s očami.)
Úžasný efekt  očných viečok ráno sa získa studenou striebornou čajovou lyžičkou. Za týmto účelom ponorte čajovú lyžičku do jemne rozdrveného ľadu a potom na pár sekúnd naneste ochladenú na očné viečka, postup opakujte 5 – 8 krát.

2. Maska na oči so žĺtkom
Aby ste sa zbavili prevísajúcich viečok, použite nasledujúcu masku. Vyšľahajte jeden žĺtok a pridajte k nemu pár kvapiek sezamového alebo olivového oleja. Naneste na očné viečka necháme pôsobiť 15 minút, opláchnite teplou vodou, naneste krém.

3. Zemiaková maska ​​na oči
Surové zemiaky dokonale zvládajú opuch viečok, odstraňujú jemné vrásky a obnovujú pokožku. Stredne veľké zemiaky nastrúhame na jemnom strúhadle, výslednú hmotu dobre premiešame a dáme na 15-20 minút do chladničky. Potom masku naneste na pokožku okolo očných viečok po dobu 10-15 minút, opláchnite ju studenou vodou, naneste krém. Namiesto zemiakov môžete použiť čerstvú uhorku, výborne odstraňuje opuchy, zvlhčuje pokožku a robí ju sviežou.

4. Mliečna maska ​​na oči
Vezmite 1/4 šálky čerstvého mlieka a pridajte do nej 4 lyžice sódy bikarbóny, zmes dobre rozšľahajte a dajte na 20 minút do chladničky. Naneste na očné viečka a po 15-20 minútach jemne zmyte studenou vodou. Mlieko je úžasná prírodná zložka, ktorá sa dá veľmi dobre použiť na pokožku okolo očí.

5. Maska na oči na petržlen z opuchu
Vezmite si na malé kúsky petržlenovú vňať (môžete nasekať aj koreň), ktorý potom trochu rozdrobte, aby vyšla šťava. Naneste petržlen na pokožku okolo očí a zhora ju zakryte vlhkou handričkou. Po 15-20 minútach masku zmyte studenou vodou. Petržlen zvlhčuje pokožku, zmierňuje opuchy, odstraňuje vrásky.

Pri nanášaní ľubovoľného krému na pokožku okolo očí vám odporúčame vykonať to masážnymi pohybmi, pozdĺž horného očného viečka vankúšikmi prstov od mosta nosa po spánky a pozdĺž dolného viečka od spánkov k mostu nosa. Stojí za to dokončiť prudkými pohybmi pozdĺž dolného viečka, akoby malými údermi vankúšikov stredného a prstenného prsta.

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like