Najlepšie prírodné domáce prostriedky pre rast vlasov -ako zabrániť vypadávaniu vlasov

Dlhé, nádherné vlasy sú túžbou, ktorá vás stále láka. Po mnoho rokov ľudia vo svete hľadali a skúšali rôzne typy domácich prostriedkov na rast vlasov. Avšak každý vlasový prameň má životný cyklus s rozličnými stupňami. V čase, keď dosiahne stredný vek, ktorý trvá okolo 30 rokov, sa rast vlasov spomalí. K tomu dochádza v dôsledku hormonálnej nerovnováhy, nadmerného stresu a nevyváženej stravy. Každý, kto má dlhé a husté vlasy, je videný ako zdravý a silný. Vaše vlasy definujú, ako zdravá je vaša myseľ a telo. A najlepší spôsob, ako udržať zdravie vlasov, je použitie prírodných liekov a výživy

Najlepšie prírodné domáce prostriedky pre rast vlasov - zabrániť vypadávaniu vlasov

Vedci a lekári stále pracujú na najlepších produktoch na vlasy a existuje široká škála elixírov na rast vlasov, ale vo väčšine prípadov tieto chemické naložené roztoky spôsobujú v dlhodobom horizonte viac škody než dobra, a preto je  najlepšie rozhodnúť sa pre prírodné prostriedky na rast vlasov, ktoré nemajú žiadne vedľajšie účinky.

Prírodné domáce prostriedky pre rast vlasov

V tomto článku sme vybrali niektoré z najúčinnejších prírodných domácich liekov na rast vlasov, ktoré skutočne ukazujú výsledok vo veľmi krátkom časovom období.

1. Vaječná Mask

Vaječná maska ​​je jedným z najúčinnejších domácich liekov pre mastné vlasy . Liečivé vlastnosti vaječných bielok dobre fungujú na doplnenie a obnovu jemnosti vlasov. S vysokým obsahom bielkovín, zinku, síry, železa, fosforu a jódu je to najúžasnejšia maska, ktorú môžete aplikovať na vlasy na hustý rast vlasov. Rozbijeme dve vajcia, odstráňme žĺtok a aplikujte vaječný bielok na vlasy.Nechajte jupôsobiť 15 minút. Budú  vyzerať bledšie a zdravšie okamžite. Ak sa používa pravidelne, pomôže vám rýchlo rozvíjať rast vlasov.

Egg Mask Remedies

2.Aloe Vera

Aloe Vera je jednoducho dokonalé na boj proti všetkým, čo súvisí s telom a vlasmi, prirodzene. Používa sa na čistenie pórov a vyrovnanie hladiny pH. Avšak, ľudia nevedia, že aloe vera je dobré zabraňuje vypadávaniu vlasov. Aplikácia prírodného gélu aloe vera na pokožku hlavy a vlasov je jedným z najlepších spôsobov, ako zabrániť vypadávaniu vlasov a podporiť rast vlasov. V aloe vera je obsiahnutých 75 živín ktoré podporuje bunkový rast vlasov.

Aloe Vera opravy

Niektoré enzýmy prítomné v aloe vera, ako sú proteolytické enzýmy, odstraňujú od pokožky hlavy mŕtve bunky kože, takže vlasové folikuly nezostávajú upchaté. Navyše je to výživný kondicionér, ktorý robí vlasy hodvábne jemné a hladké. Vezmite dve polievkové lyžice šampónu do misy.Pridajte jednu lyžicu gélu aloe vera, kokosového mlieka a ½ lyžičky pšeničných klíčkov. Zmiešajte to spolu a šampón na vlasy je hotový.

3.Olej z vitamínu E:

Vyplnený antioxidantmi, vitamín E olej bojuje proti voľným radikálom. Pomáha zvyšovať kyslík v tele a zvyšuje krvný obeh v pokožke hlavy. Mažte svoju vlasovú pokožku olejom z vitamínu E a nechajte ju cez noc. V nasledujúci deň ju umyte jemným šampónom, aby ste získali hodvábne hladké vlasy.

Vitamín E Olej na vlasy

4. Rozmarínový olej:

Rozmarínový olej je jedným z najlepších olejov na zníženie vypadávania vlasov zvyčajne v krajinách Stredného východu. Pripravená z rastliny rozmarínu, tento olej zvyšuje delenie buniek a urýchľuje krvný obeh. Ukázalo sa, že je účinný pre rast vlasov a používa sa ako vlasové tonikum.

Olej z rozmarínu

Vezmite dve polievkové lyžice šampónu a do neho premiešajte dve polievkové lyžice rozmarínového oleja. Šampónujte vlasy s touto zmesou. Môžete tiež masírovať vašu pokožku hlavy s rovnakým množstvom olivového oleja a rozmarínového oleja.

5.Zemiaky

Ako bohatý zdroj živín, ako sú vitamíny A, B a C, vápnik, draslík, železo a fosfor, sú zemiaky úžasným prírodným liekom na rast vlasov, zabraňujúcim vysušovaniu vlasov a predčasnému šediveniu. Vezmite 1 ½ šálky zemiakovej šťavy do misky. Pridajte čajovú lyžičku medu, trochu vody a 1 vaječný žĺtok a premiešajte. Aplikujte túto zmes na vlhké vlasy a ponechajte ju na vlasoch 30 minút. Umyte miernym šampónom.

Zemiaky na vlasy

Robiť to raz týždenne je viac než dosť na posilnenie a omladenie slabých a krehkých vlasov. Po niekoľkých mesiacoch zistíte zmenu vlasov.

6.Preklopte vlasy nadol

To môže znieť trochu divne, ale tento jednoduchý trik môže podporiť rast vlasov. Jediné, čo musíte urobiť, je otočiť hlavou, aby ste preklopili vlasy hore nohami a zostali v tejto pozícii na dobré 3 až 5 minút každý deň. Prečo to pomôže, pýtate sa? Tento proces zlepšuje krvný obeh a urýchľuje proces rastu vlasov, pretože tok krvi sa dostáva do folikulov v pokožke hlavy.

Prevráťte vlasy hore nohami

Okrem toho sa kapiláry otvárajú viac, keď baroreceptory majú v hrudníku a krku pocit zvýšeného tlaku v hlave. Tak, aby sa znížil tlak z krvi, baroreceptory reagujú dilatáciou kapilár celého tela, čo zahŕňa vlasové folikuly.  Stačí ak urobíte stojku na 3-5 min.

Ale mali by ste sa vyhýbať tomu, aby ste zostali obrátené alebo viseli hore nohami hneď po jedle. Existujú špeciálne jogy pózy a cvičenia, ktoré môžete vyskúšať súčasne s inverznou terapiou. Jóga je ideálna pre vás. Ktoré vám pomôžu urýchliť prietok krvi do hlavy.
Naša denná strava má tiež výrazný vplyv na vlasy a pokožku, a preto je nevyhnutné dodržiavať výzivnú stravu ktorá obsahuje všetky živiny v správnom pomere. Doprajte si  všetký živiny, minerály a vitamíny, aby ste zlepšili vaše zdravie a vlasy tým, že do svojej stravy zahrniete viac ovocia, zeleniny, šošovice, celozrnných výrobkov a mliečnych výrobkov. Snažte sa nevystavovať vlasy príliš na slnku. Nevystavujte ich zbytočne  narovnávačov, curlingových tyčí, sušičov vlasov a iných nástrojov na vlasy, ktoré poškodia vlasy. Vyberte si to najlepšie a získajte to najlepšie.
zdroj: thefitindian.com

You Might Also Like