Moja pleť nikdy nebola správne hydratovaná. Potom mi ale kamarátka odporučila túto domácu kúru, ktorú poznala ešte od svojej babičky

Viete, čo je najčastejšou príčinou problémov s pleťou? Nedostatočná vlhkosť. Dehydrovaná pleť je chorá, rýchlo starne, tvoria sa na nej vo veľkom vrásky a stráca svoju farbu. Všetky tieto nedostatky možno odstrániť, ak používate tie správne ingrediencie. Vyhoďte do koša všetky chemické produkty. Na rad prichádza príroda.

V prvom rade si pamätajte, že pleť zákonite nemôže byť zdravá, ak sa pred spaním neodlíčite od šminiek a nevyčistíte si póry hoc aj teplou vodou. Ak ste to doteraz nerobili, začnite. Hlavný bod uzdravovania vašej pleti však ešte len príde. V tomto článku nájdete niekoľko druhov masiek. Každá z nich je na iný typ pleti, preto si najprv zistite aký druh máte. Potom si pripravte tú, ktorá vám najviac učaruje . Na suchú pleť použite masku, ktorá má v zložení teplé mlieko. Na mastnú pleť zase masku, ktorá obsahuje tvaroh alebo kefír.

Zázrak zvaný mlieko

Mlieko a mliečne výrobky sú liekom na množstvo neduhov spojených s pokožkou a jej deformáciami. Nie nadarmo sa už v minulosti bohaté dámy kúpali v mlieku. Neboli to len rozmary bohatých paničiek. Všetky ženy už vtedy vedeli, že najlepšie na ich pokožku je mlieko. Nie nadarmo sa krémom na telo a pokožku dodnes hovorí „telové mlieka“. To, že od mliek a jeho zázračných účinkov majú ďaleko, už pre výrobcov nie je dôležité.

SOS maska ​​- základná

maska ​​tvar2

Hneď pri prvej maske treba upozorniť na to, že sa jedná o čisto záchranný všeliek.Ak je už s vašou pokožkou tak zle, že si neviete rady, začnite SOS maskou z horčice. Po prvých výsledkoch, ktoré sa spravidla dostaví do jedného až dvoch dní, môžete pokračovať s jednou z vami vybraných mliečnych masiek. Horčica, ktorá je v maske hlavnou ingredienciou, má blahodárne účinky pri mimoriadnych udalostiach, kedy vaša pokožka dostane poriadne zabrať. Síce nevonia vábne, ale kožu dodá presne toľko hydratácie koľko potrebuje, tiež nezabudne na vitamíny A, D, E a B.

1pl teplého mlieka
2PL rastlinného oleja
1pl horčica

Zmiešajte všetky ingrediencie do konzistencie hustejšie smotany. Ak takú konzistenciu neviete dosiahnuť, jednoducho pridajte horčicu. Masku aplikujte na umytú tvár pred spaním. Po 15 minútach zmyte teplou vodou a natrite pokožku hydratačným krémom.

Jablkovo-mrkvová hydratačná maska

Ovocné kyseliny sa transformujú do kože okamžite. Je pozoruhodné, aké výsledky priniesli výskumy týkajúce sa použitia masiek z čerstvého ovocia, ktoré boli hneď aplikované na pokožku.

maska ​​tvar1

polovicu surovej mrkvy
polovicu surového jablká
1pl mlieka

Na jemnom strúhadle nastrúhajte mrkvu aj jablko a pridajte lyžicu vlažného mlieka. Dobre premiešajte, aby sa šťava spojila s mliekom, potom vyberte hutnú časť a vyžmýkajte ju od tekutín. Naneste na tvár a krúživými jemnými pohybmi niekoľko minút masírujte. Zostávajte odpočívať a nechajte masku pôsobiť aspoň 20 minút.

Mliečno-tvarohová maska ​​pre zmiešanú pleť

Táto maska ​​je mimoriadne dobrá pre zmiešanú pleť, ale aj pre rýchlo starnúcu pleť.Tvaroh je najlepšie použiť hrudkovitý a namiesto šťavy z aloe môžete pokojne použiť pár kvapiek citrónovej šťavy s pár kvapkami vody.

maska ​​tvar3

3PL hrudkovitého tvarohu.
1pl mlieka
1pl šťavy z aloe

Tvaroh miešajte s mliekom chvíľu premieste rukami. Potom vyžmýkajte prebytočnú šťavu a aplikuje na čistú tvár. O 30 minút zmyte masku teplou vodou a tvár si potrite šťavou z aloe, prípadne citrónovou zmesou. Ide o to, že aloe, ako aj citrón, pôsobí ako silné dezinfekčné tonikum, ale nedráždi pokožku. Okrem toho vracajú pokožke jej prirodzenú farbu.

Tieto masky sú tým najlepším možným riešením, ktoré môžete pripraviť pre svoju zničenú a unavenú pleť. Vyskúšajte ich pripraviť raz a uvidíte, že pokožku budete mať po nich napnutú a hebkú. Pri pravidelnej aplikácii sa vašej pleti dostane toľko prírodných vitamínov, koľko z kozmetických výrobkov nikdy nevydolujete. Dáte sa na to s nami?

You Might Also Like