Ako sa zbaviť tuku na chrbte a bokoch? Toto cvičenie Vám zaručene pomôže!

Tuk sa ukladá predovšetkým na boky, brucho, stehná. U obéznych ľudí je prítomný aj na chrbte, kde sa zvyčajne objavuje okolo ramienok podprsenky.

Často si ich nevšimnete, kým si neoblečiete tesné šaty a neotočíte sa chrbtom k zrkadlu.

Akonáhle ich uvidíte, začnete sa snažiť tieto nenávidené záhyby odstrániť. Niektorí sa ani o toto nepokúšajú, pretože majú pocit, že by museli ísť do posilňovne  dvíhať ťažké váhy. Ale to nie je naše riešenie, ktoré Vám dnes ponúkame. Dokonca aj mierne cvičenie, ako Pilates a správna výživa vám pomôže odstrániť tukové záhyby a ako bonus spevní celé Vaše telo.

1) Spiatočný let

1-1-1

Kľaknite si na kolená, natiahnite ruky pred seba a spojte dlane. Potom stiahnite ramená dozadu, ohnite ruky v lakťoch. Lakte stiahnite dozadu a k sebe čo najviac môžete. Potom znova spojte dlane vpredu. Prevádzajte cvičenie po dobu najmenej jednej minúty, ak máte silu, potom prejdite na ďalší cvik.

2) Plank

2-1-1

Začnite v pozícii dosky. Celé telo udržujte v rovine a zatnite brucho. Zdvihnite jednu ruku zo zeme a dotknite sa stehna, ako by ste sa snažili dať si ruku do vrecka.Prevádzajte 30 sekúnd na každú stranu.

3) Bočné priťahovania

3-1-1

Postavte sa na ľavé koleno, pravú nohu vytiahnite, opora je na ľavej ruke. Natiahnite pravú ruku cez hlavu. Potom ju ohnite v lakti a pritiahnite k ohnutej pravej nohe v oblasti boku .. Opakujte pre druhú stranu. Cvičte každú stranu jednu minútu!

4) Posilňovanie chrbtových svalov

4-1-1

Ľahnite si na brucho, natiahnite ruky a nohy. Hlava leží medzi rukami. Potom pomaly zdvihnite telo z podlahy, pomáhajte si rukami. Ohnite ruky v lakťoch a stiahnite ich dozadu a k sebe. Chvíľu vydržte a potom sa pomaly vráťte dole k podlahe, ruky natiahnite vpred. Prevádzajte po dobu jednej minúty.

Pre perfektnú postavu nestačí cvičiť len nohy, zadok a brucho . Nezabudnite zaradiť tieto veľmi efektívne cviky do svojho tréningu a tiež dbajte na zdravú stravu. Pokiaľ by Vám cvičenie prišlo príliš ľahké, môžete do rúk vziať závažia a cviky si týmto spôsobom sťažiť.
Zdroj: takprosto cc

You Might Also Like