Listy tejto rastliny málokto využíva. Pomáhajú pri bolesti kĺbov, hlavy .

Odborníci nám dokazujú že chren nie je len taká obyčajná rastlina. Jeho pôvod siaha do Stredomoria, odkiaľ má aj svoj pôvodný latinský názov armoracia. Táto jedinečná rastlina si získala u ľudí veľkú popularitu. Mnohí ju doma pestujú a pripravujú si z nej rôzne domáce pochúťky. Mnoho výskumov však hovorí, že chren má aj niekoľko iných výhod, o ktorých mnohí ľudia ani len netušia.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chren vlastnosti

Jednou z najdôležitejších častí chrenu sú práve jeho listy. Listy chrenu sú známe tým, že majú veľkú nutričnú hodnotu. Taktiež obsahujú vitamíny ako B, C, E a PP. Vitamín PP môžete poznať aj pod názvom Niacín. Niacín je veľmi dôležitý pri tvorbe energie v bunkách.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt chren vlastnosti

Okrem toho, listy chrenu obsahujú veľa draslíku, vápnika, horčíka, síry a selénu. Práve vďaka tomu, že sú chrenové listy bohaté na mnoho vitamínov, môžete ich použiť na ochranu pred škodlivými mikroorganizmami. Chrenové listy dokonca nestrácajú svoj účinok ani v prípade, že sú vysušené. Čo sa týka liečivých vlastností chrenových listov, šetria telo od nebezpečných nánosov soli.

zdroj: sovkusom ru

 

You Might Also Like