LEN JEDNA PRÍSADA DO KÁVY A ZABUDNETE NA PROBLÉMY S OBLIČKAMI

Kardamón poznajú všetci vďaka jeho chuti. Toto korenie má čestné miesto v našich kuchyniach a receptov, do ktorých sa pridáva, je každým dňom viac a viac. Šálka kávy s kardamónom rozochveje chuťové bunky aj tým najnáročnejším labužníkom, nielen kvôli chuti, ale aj pre jej úžitok.

Ukázalo sa, že ak pridáte trochu kardamónu do rannej kávy, môžete si vyliečiť obličky a zbaviť sa zažívacích ťažkostí. A tá chuť! Nedá sa vyjadriť slovami!

Liečivé vlastnosti tohto korenia sú známe oddávna z ďalekej Indie a Číne. Už vtedy vedeli, že s týmto korením sa dajú vyliečiť takmer všetky choroby.

Vlastnosti Kardamónu:

Prečistí telo

Je známy pre svoje blahodárne účinky pri liečbe a prevencii ochorení obličiek a močového mechúra. Pravidelnou konzumáciou sa znižuje krvný tlak a odstraňuje vápnik z obličiek.

Zlepšuje trávenie

Káva s kardamónom pomáha pri trávení. Tajomstvo spočíva v tom, že kardamón zvyšuje prietok žlče, čo zlepšuje trávenie a zároveň uvoľňuje kŕče. Okrem toho odstraňuje nadúvanie a pocit plynatosti.

Bojuje s anémiou

Železo, mangán, meď a ďalšie užitočné vitamíny pomáhajú kardamónu liečiť také príznaky anémie, akou je napríklad vyčerpanosť. Výživné látky korenia zvyšujú hladinu červených krviniek a metabolizmus buniek.

Ako antiseptikum

Behom mnohých rokov sa v Indii používal kardamón na liečbu zápalových procesov v ústnej dutine. Navyše postačí len pár kúskov zrniečok a o sviežosť vášho dychu sa už nemusíte starať.

Zvyšuje imunitu

Priaznivé účinky má aj na váš imunitný systém, zmierňuje nespavosť a depresie a zvyšuje celkovú kondíciu tela.

Chráni kožu

Ak si pridáte kardamón do kávy, čaju alebo len do teplej vody, udržíte si vašu pokožku sviežu, zdravú a ochránite ju pred predčasným starnutím. To všetko vďaka antioxidačným vlastnostiam tohto korenia.

Regeneruje vlasy

Môžete ho použiť aj pri starostlivosti o vašu korunu krásy. Pravidelným oplachovaním vlasov s kardamónom zaistíte, že vaše vlasy budú zdravé a hodvábne lesklé.

Toto je len niekoľko možností ako využit kardamón. Okrem toho vám v kombinácii s kávou alebo čajom dokáže dodať energiu na celý deň!

    кофе с кардамоном

zdroj: takprosto. cc

You Might Also Like