Ako omladiť pečeň o niekoľko rokov? Za pár týždňov máte výsledky!

Dnes sa všetko točí okolo zdravej výživy. Bohužiaľ, realita je niekedy úplne iná: nedostatok času na varenie, stravovanie sa v rýchlom občerstvení necháva na našom trávení a pečeni značné následky.

Ak sa ku všetkému pridá aj znečistené ovzdušie a pochybná kvalita výrobkov, určite oceníte plnohodnotnú prácu vašich orgánov vďaka detoxikačným nápojom.

очистить печень в домашних условиях

Ponúkame vám tri nápoje pozostávajúce z prírodných antioxidantov schopných odstrániť z pečene škodlivé látky a správne naštartovať jej činnosť.

Mnohofarebný kokteil

очистить печень в домашних условиях

1 paprika
1/5 citrónu
1 jablko
1 menšia uhorka

Všetky ingrediencie rozmixujte a pridať šťavu z citróna a premiešajte. Môžete nápoj piť 3x denne v akomkoľvek čase, ale nie dlhšie ako jeden mesiac. Potom si dajte pauzu najmenej 2 týždne.

Kokteil so zeleným čajom

очистить печень в домашних условиях

125ml silného zeleného čaju
Šťava z 1/5 citrónu
Med podľa chuti
1/5 banánu
2-3 jahody (mrazené alebo čerstvé)

Do mixéra si vložte nakrájaný banán a jahody a vymixujte ich na kašu. Pridajte med, citrónovú šťavu a studený zelený čaj. Doprajte si aspoň jeden kokteil denne. Zelený čaj dokáže v krátkom čase prečistiť nielen pečeň, ale aj zvyšné orgány.

Zázvorový nápoj

очистить печень в домашних условиях

125ml vody
1/2 ČL kurkumy
Šťava z jedného citrónu
1/2 ČL strúhaného zázvoru
podľa chuti med

Do teplej vody pridajte kurkumu, zázvor aj šťavu a všetko dobre premiešajte. Pre ešte lepšiu chuť pridajte med. Nápoj pite v dopoludňajších hodinách, 20-30 minút po raňajkách. Po 10 dňoch si dajte prestávku po dobu jedného mesiaca.

Ľudia trpiaci chronickým ochorením žalúdka a čriev, rovnako ako aj cukrovkou by sa o tejto liečbe mali poradiť so svojim lekárom. Nezabudnite, že prevencia je lepšia ako liečba!

zdroj: sovkusom ru

You Might Also Like