Inšpirujte sa našou netradičnou výzdobou kvetov z ktorých nespustíte zrak.

Po prvýkrát som sa zoznámila so sadrovým dekorom v Paríži. Tam, na jednom z regálov malých útulných obchodov na Rivoli, som videla veľa krásy: od krásnych drobností až po umelecké diela. Ale môj pohľad zachytil nádhernú ozdobu sadry v tvare kvetu a ohromujúce svietniky vo forme kvitnúcich ruží.

A potom my napadla myšlienka ako takúto krásu zrealizovať doma. Zdalo sa mi to fantastické ako rýchlo sa môže sen stať skutočnosťou.

Zdobenie sadrou

A prečo nevytvárať tie najstylovejšie kvety zo sadry . Nebudem vás držať v napätí a trápiť. Tu je očakávanie čarovného receptu – metóda je jednoduchá až k hanbe. Základ tvoria suché alebo umelé kvety, ktoré je potrebné namočiť do roztoku sadry a potom vysušiť. Tento proces je trochu namáhavý, ale výsledok vás určite poteší.

Vzhľadom na skutočnosť, že sadra je šetrná k životnému prostrediu a absolútne neškodná pre ľudský organizmus, v tejto práci nejde o najmenšiu toxicitu, s takouto prácou môže vyrovnať aj dieťa.

Tu sme pre vás  pripravili pre 11 chutných nápadov kvetinových dekorácií zo sadry. Skvelé a veľmi jednoduché! 

 1. Stojí za zmienku, že čím menej sadry používate, tým prirodzenejšie a krásnejšie bude produkt vyzerať. A pri príprave kvetín dávajte pozor na tvar a okraje lupeňov budúcej
  dekorácie.
  sadrovú výzdobu vlastnými rukami
 2. Ako môžete vidieť, môžete použiť absolútne akýkoľvek druh kvetov a dokonca kvetenstvo. A do roztoku môžete vložiť plastové ovocie so sadrou. Pokiaľ je to žiaduce, môžu byť domaľované zlatom.

   dekor sadry na stenu

 3. A tu je hotová celá kompozícia. dekor sadrokartónu
 4. Ako ste už vedeli, nie je nič zložité v procese vytvárania takejto dekorácie. Ale len sa pozrite, ako jednoducho a chutne to vyzerá!sádrokartónové dekorácie
 5. Rovnaký postup možno vykonať s umelými listami.dekor zo sadry
 6. Wow čo! Veľmi sa mi to páči. ako vyrobiť dekor z sadry
 7. A takáto ozdoba môže byť dekorovaná napríklad nad krbom.sadrové kvety na stenu
 8. Ak sa vám nepáči výsledný druh kvetu, môžete ho ozdobiť farbami, nechať sadru uschnúť a potom pokryť lakom. Naozaj ráda používam zmes zlata a ružovej farby.kvety zo sadry vlastnými rukami
 9. Nechajte sa inšpirovať napríklad dekoratívnym rámčekom pre fotografiu kvetov zo sadry.kvety zo sadrokartónu
 10. Len sa pozrite, ako živo a prirodzene tieto listy vyzerajú. Myslím, snažte sa urobiť niečo podobné.sadrové kvety v interiéri
 11. Potom, ako je dekor pripravený, môžete ho na základe vašej fantázie namaľovať zlatým alebo iným náterom.
  kvety zo sadry

Pripravili sme aj jednoduché majstrovské dielo na výrobu nezvyčajne krásneho svietnika v tvare kvetu.

kvety zo sadry na strop

BUDETE POTREBOVAŤ

sadrovej omietky alebo sadry
umelé kvety
kliešte
lepiaca pištoľ
čajové sviečky

sadrové kvety v interiéri

Výroba:

 1. Budete potrebovať rôzne plastové kvety. Jedna podmienka – kvety by mali byť čisté.ako vyrábať kvety zo sadry
 2. Kvety, ktoré si vyberiete pre budúci dekor, je potrebné rozobrať. Konkrétne: vytiahnite jadro a stopku z nej a potom stehujte alebo lepte základňu tak, aby sa kvetina nerozpadla.obrazy sadrových kvetov
 3. Teraz prejdite na prípravu sadrového roztoku. Na tento účel premiešajte 1 šálku vody s 3 šálkami sadry tak, aby výsledkom boloa hmota, ktoré sa podobá zakysanej smotane v konzistencii. Dávajte pozor: sadra sa naleje do vody a nie naopak.A nezabudnite, že musíte neustále miešať  a všeobecne pracovať rýchlo. Sadra schne takmer okamžite. Ale to je jediná nepríjemnosti. Vyžaduje len zručnosť.Po príprave roztoku do nej vložíme kvet. Potom ho vysušte a postup opakujte ešte raz.

  ako vyrábať kvety zo sadry

 4. Keď je sadrový kvet úplne pripravený – vložte do neho sviečku.Toto bude váš nový svietnik. Podľa môjho názoru, jednoducho očarujúce!ako urobiť sádrové kvety na stene

NAŠA RADA

A tu je ďalšia jednoducho úžasná myšlienka pre vás v rýchlosti: ako vytvoriť dekorácie z výtlačkov rastlín . Keď sa naučíte technológiu, uvedomíte si, že robiť takú krásu je oveľa jednoduchšie, než sa zdá na prvý pohľad!

Vidíte to, že sa môže ukázať niečo pekné zo starých alebo jednoducho nekvalitných umelých kvetín.Sadra je skutočne čarovná vec. Všetko, čo z nej robíme, je  veľmi elegantné. Vady sú dokonca vítané. Koniec koncov, je to aristokratická a kreatívna nedbanlivosť.

Nezvyčajný dekor sadry vyzerá skôr pôsobivo a môže byť bezpečne použitý akozáklad pre krásne fotografie, napríklad tie, ktoré pridávate na Instagram.

 Zdroj: takprosto cc

You Might Also Like