7 skvelých benefitov zázvoru – Pomáha s dýchacími problémami a posilňuje imunitu!

Dnes sa spoločne pozrieme na 7 skvelých benefitov zázvoru. Ja osobne zázvor veľmi milujem a u nás doma má svoje stále miesto. Najradšej ho mám klasicky s čiernym čajom a medom. Zázvor má dlhoročnú tradíciu v čínskej a indickej kuchyni, odkiaľ pochádza.

1) Dýchacie problémy

Zázvor je prírodné antihistaminikum, dokáže teda skvele pomôcť pri prechladnutí či chrípke. Ľudia používajú zázvor aj pri liečbe alergií. Bolo preukázané že odstraňuje z tela hlien.

2) Pomáha pri nevoľnosti

Nabudúce až budete pociťovať nevoľnosť, skúste trochu zázvoru. Žuvanie zázvoru, vám môže uľaviť dokonca aj od zvracania. Počas chrípkového obdobia, by zázvor nemal chýbať vo vašej domácnosti.

3) Posilňuje imunitu

Zázvor dokáže výrazne posilniť váš imunitný systém. Stačí pravidelne piť zázvorový čaj alebo pridať trochu korenia do vášho jedla.

4) Zbaví Vás bolesti hlavy

Nielenže vás dokáže zbaviť bolesti hlavy, ale tiež je veľmi dobrým pomocníkom v boji s migrénou. Opäť stačí začať pravidelne užívať zázvor či už vo forme čaju alebo vo forme zábalov na čelo.

5) Pomôže v boji s horúčkou a zimnicou

Vďaka tomu, že pomáha v sekrécii hlienu je zázvor skvelým liekom pri vysokej horúčke. Stačí si doma pripraviť zázvorový čaj. Pomocou zázvoru, môžete dokonca zastaviť horúčku už pri prvých príznakoch, ešte než sa začne naplno prejavovať.

6) Hojí otvorené rany

Má veľmi silné antimikrobiálne účinky a dokáže teda pomôcť pri hojení otvorenej rany. Pri hojení rany ale zázvor nenanášajte na ranu, ale jednoducho ho dostaňte do svojho tela pomocou čaju.

7) Artritída

Jediné čo musíte urobiť pre úľavu od bolesti kĺbov je pridať pár kvapiek zázvorového oleja do vášho kúpeľa. Kúpele so zázvorovým olejom môžu využiť aj ľudia, ktorí majú natiahnuté svaly z náročnej fyzickej činnosti.7 skvelých benefitov zázvoru – Pomáha s dýchacími problémami a posilňuje imunitu!

You Might Also Like