Ako sa starať o orchidey. Tieto triky sú úplne zadarmo

Orchidea je jednou z obľúbených rastlín v mnohých domácnostiach. Jedna nevýhoda spočíva v tom, že svoje kvety neukazujú tak často. Niekto kupuje účinnejšie hnojivo a niekto sa stará šokujúcou terapiou tým, že ich nechá v temnej miestnosti.

Dnes vám ukážeme triky, s ktorými vaša orchidea bude kvitnúť po celý rok!

Skontrolujte vek rastliny

Ak ste si kúpili rastlinu a nekvitne, je to pravdepodobne mladá orchidea. Určte vek rastliny počítaním výhonkov. V dospelosti, kedy je pripravená k rozkvetu, by mala mať 5 až 8 výhonkov. Ak sa kvety objavia v mladšom veku, je možné, že už nebudú mať silu regenerovať sa.

nepremiestňujte orchidee

Postavte ju na okenný parapet a v žiadnom prípade  nepohnite s kvetináčom. Koniec koncov, zmena prostredia je pre nich zbytočným stresom a utrpením. Orchidey reagujú na svetlo, takže ak ich chcete presunúť na iné miesto, vyberte rovnakú stranu, na ktorej svietilo, ako predtým.

Monitorujte stav koreňového systému

Všetci milovníci orchideí vedia, že korene tejto rastliny sa aktívne zúčastňuje procesu fotosyntézy. Preto je nevyhnutné, aby nebola umiestnená do keramického kvetináča, ale do priehľadnej nádoby.

Dávajte pozor na osvetlenie

Denné svetlo je jedným z dôležitých faktorov, ktoré ovplyvňujú rozkvet. Bez denného svetla, ktoré je asi 10-12 hodín denne, nebude kvitnúť. Z tohto dôvodu je potrebné pre zimné osvetlenie používať špeciálne žiarovky. Ak ich nemôžeš kúpiť, stačí bežná žiarovka. Neohrievajú sa a môžu byť preto umiestnené o niekoľko centimetrov nad listy.

Malý rozdiel medzi teplotami

Podnetom k rozkvetu orchideí môže byť tiež malý teplotný rozdiel medzi dennou a nočnou teplotou vzduchu. Preto je žiadúce, aby bola teplota vzduchu v noci o 5-6 ° C nižšia ako počas dňa.

Samozrejme, v zime je ťažšie zabezpečiť také podmienky, ale od neskorej jari až do začiatku jesene môžu byť orchidey uložené vo vonkajšom prostredí. Počas zimy by mala byť miestnosť, kde sa orchidey nachádzajú čo najviac vetraná.

správne zalievanie

Ak chcete, aby sa vaša rastlina cítila dobre, zalejte ju len vtedy, keď je pôda suchá. V ideálnom prípade aby voda, ktorá má byť zavlažovaná, mala byť dažďová, ale môžetme použiť obyčajnú, balenú vodu.

Nepoužívajte vodu z vodovodu. Chlór nachádzajúce sa v takejto vode popaluje korene rastlín.
zdroj: ketkes.com

 

You Might Also Like