Ani nie 30 minút cvičenia a výsledky pocítite okamžite. Potom, čo som takto začala cvičiť, som zhodila 7 kg!

A woman is holding a plank on a mat.

Predsavzatie týkajúce sa zdravého životného štýlu, poctivého cvičenia a všeobecné chudnutie si dáme s príchodom Nového roka. Pokiaľ Vás však po pár mesiacoch náročné cvičenie nebaví a Vaše odhodlanie upadá, nezúfajte! Prinášame Vám jednoduché cviky, ktoré Vám nezaberú veľa času a zároveň sú veľmi efektívne a výsledky dosiahnete veľmi rýchlo. Svoju vysnívanú postavu si môžete vypilovať nasledujúcimi cviky, tak hurá do toho!

Tieto cviky dokážu zatočiť s prebytočnými kilami neuveriteľne rýchlo. Pri týchto cvikoch zapojíte niekoľko svalov naraz a sú mnohokrát účinnejšie ako dlhé a zložité série. Nezabudnite ich samozrejme kombinovať so zdravou a vyváženou stravou.

Doska

cvik-1

Skvelý cvik, v ktorom zapájate veľké množstvo svalov – ramien, hrudníka, brucha, zadku aj nohy. Najprv si kľaknite na všetky štyri. Rukami sa dotýkajte podlahy tak, že na zemi máte celé predlaktie. Následne natiahnite nohy, aby ste sa podlahy dotýkali len špičkami. Brušné svaly sú čo najviac napnuté. Celé telo by malo byť v jednej línii, teda aj hlavu dajte do pretiahnutia tela. Nemali by ste vytvárať oblúk, ale rovno dosku. V tejto polohe vydržte aspoň minútu. Opakujte ho niekoľkokrát, podľa Vašej výdrže.

30-60-90

cvik-2

Skvelé cvičenie, ktoré je určené na posilnenie svalov trupu i nôh. Ľahnite si na chrbát, ruky dajte pozdĺžne blízko tela. Nohy spojte a zdvihnite je natiahnuté nahor tak, aby s podlahou vytvárali uhol 30 stupňov. Napínajte brušné svaly, ale neohýbajte sa v páse, celé chrbát sa musí stále dotýkať podložky. V tejto pozícii vydržte 3 nádychy a 3 výdychy. Teraz nohy (stále spojené a natiahnuté) zdvihnite o niečo vyššie tak, aby s podlahou vytvárali uhol 60 stupňov. Opäť vydržte 3 nádychy a 3 výdychy. Ďalšia zmena je rovnaká ako v predchádzajúcich krokoch. Nohy sú vyrovnané, zdvíhame je do 90 stupňového uhla a zotrváme v pozícii po dobu troch nádychov a výdychov.Rovnaký postup opakujte aj spätne, tým Vám nohy budú postupne klesať. Nezabúdajte mať napnuté brušné svaly a neprehýba sa v páse.

Kobra

cvik-3

Poloha nazývaná Kobra je výborným cvikom, ktorý zapája najmä svaly zadku a zadné stehná. Ľahnite si na podložku na brucho. Následne sa dlaňami zaprite o podlahu a zdvihnite rukami svoj trup tak, aby ste mali ruky v lakťoch vystreté. Snažte sa prehnúť čo najviac (ako luk). S nádychom svoj trup napnite a snažte sa hlavu preťahovať hore. V tejto polohe zostaňte aspoň pol minúty. Potom nechajte telo klesať zároveň s Vaším výdychom.

kobylka

cvik-4

Pri tomto cviku dáte poriadne zabrať svojmu zadku aj bokom. Ľahnite si opäť na brucho a hlavu zdvihnite tak, aby ste sa opierala bradou o zem. Ruky si položte na podlahu pozdĺž tela, dlane položte smerom na zem a prsty dajte k sebe, čím vytvoríte písmeno V. Prepnite nohy i chodidlá a napnite ich najviac, ako je to možné. Pomaličky nadychujte a narovnané nohy zdvíhajte hore jednu po druhej. V hornej pozícii chvíľu zotrvajte a následne ich pri vydychovaní znovu spúšťajte smerom nadol.

svieca

cvik-5

Známy cvik, ktorý pozná snáď každý zo svojich školských rokov, je veľmi dobrým pomocníkom na spevnenie brušných svalov. Ľahnite si na chrbát, nohy ohnite v kolenách a snažte sa ich ťahať smerom k hrudníku. Keď ich máte najbližšie hrudníka, začnite ich pomaly vyrovnávať a ťahať smerom nahor. Zároveň sa opierajte o ruky, ktorými si podložíte dolnú časť chrbta, takže vyrovnávate oporný bod. V tejto pozícii vydržte aspoň pol minúty.
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like