Vystresované ženy by mali piť šampanské každý deň! 3 vedecké argumenty, prečo je to tak!

Šampanské je nápojom víťazov. Jeho názov pochádza z francúzskej provincie Champagne, kde sa už niekoľko storočí pestuje hrozno na výrobu tohto šumivého vína.

Vyrobené v nesterilných podmienkach sa víno začalo opäť kvasiť a sudy spolu s ním často explodovali , preto mu dali prezývku „nápoj diabla“.

2

Madame de Pompadour bola známa svojou vetou: „Šampanské je jediný drink, ktorý robí ženu krásnou.“ A skutočne, opojné šumivé víno si rýchlo získalo popularitu medzi obľúbeným dámskym nápojom.

Benediktínsky mních Dom Pérignon je považovaný za otca šampanského. S jeho fenomenálnych pamätí a zmyslom pre chuť, sa mu podarilo šikovne nakombinovať víno s nezameniteľnou chuťou.

3

Mnoho žien sa mylne domnieva, že šampanské je v podstate nízko-alkoholická sóda.

Pitie šampanského na prázdny žalúdok je škodlivé. Zvyšuje sa tým kyslosť žalúdočných štiav, čím sa dráždi zažívací trakt.

5

Jeho kalorický obsah je tiež vysoký. Najviac kalórií má polosladké šampanské, pretože je v ňom najväčšie množstvo energeticky nasýteného alkoholu.
Súvisiaci obrázok

Existuje aj rozšírený názor, že výhody šampanského sa rovnajú pozitívnym účinkom červeného vína. Koniec koncov, víno obsahuje antioxidanty – neoceniteľné látky v boji proti voľným radikálom, čo má za následok predčasné starnutie. Šampanské však nie je červené víno a preto sa v ňom nachádza menej prospešných látok, ako v uvedenom víne.

8

A predsa, mierna konzumácia šampanského má blahodárne účinky na dýchací systém, stimuluje tráviaci systém a zlepšuje tok žlče.

Ak chcete minimalizovať škody z pitia šampanského, využite ho na kozmetické účely! Kvalitný nápoj zaobstará starostlivosť telu a pleťou, vlasom a nechtom. Čistiace vody zo šampanského sú najlepším výberom pre tých, ktorí si chcú predĺžiť mladosť svojej pleti a kože.

11

Malé množstvo šampanského (100 ml za deň) vás dokáže povzbudiť a okamžite dodať pocit radosti. Jeden pohár šampanského denne chráni váš organizmus pred neurologickými ochoreniami súvisiace s vekom.

Ako vidíte, aj obyčajný alkoholický nápoj sa dá využiť na skrášľujúce účely. Na zdravie!
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like