Štúdia preukázali, že pôst po dobu 3 dní dokáže zregenerovať celý imunitný systém človeka. Skúsite to aj vy?

Možno, že keď si prečítate nadpis tohto článku, skôr vás napadne možnosť schudnúť.Áno! Kvôli zisteniu, že užívanie málo kaloirií pár dní v týždni je skvelý spôsob, ako schudnúť. Preto sa „hladovka“ stala populárnou v posledných rokoch v mnohých krajinách po celom svete.

Ale objavil sa aj ďalší fakt, ktorý by tento pôst mohol priniesť pre vaše telo a zdravie.Tento proces dokáže úplne obnoviť imunitný systém. Navyše v tomto ročnom období je veľmi dôležité mať imunitný systém stopercentný, ako vás čakajú zdravotné problémy.

Dr. Michael Mosely zo strany BBC popularizoval diétu 5: 2, v ktorej normálne jete 5 dní a 2 dni jednoducho vynecháte. Úžasná strata hmotnosti bola zdokumentovaná sprievodným televíznym reláciou, v ktorom prehovoril aj s ľuďmi, ktorí dlhodobo tento cyklus dodržiavajú. Ľudia po niekoľkých týždňoch vyzerali mladšie, zdravie mali nadprirodzenú žiarivosťou v tvári.

Povedali, že sa nikdy necítili lepšie. Skôr, ale než s týmto cyklom začali, výskum odhalil prečo.

Veľa chorôb, ako je rakovina, je odrazené oslabovaním a rozpadom dôležitých buniek, ktoré nám udržujú zdravý stav. Postupne oslabujú a faktory životného štýlu môžu tiež mať negatívny dopad.

 

Napríklad fajčiar má väčšiu šancu na nedostatočné fungovanie buniek v pľúcach kvôli poškodeniu, ktoré utrpelo po celú dobu ich životného cyklu.

Bolo  zistené, že hladovanie „regeneruje“ bunky do produkcie nových bielych krviniek, ktoré zabraňujú infekcii, čo znamená, že môžu ťažiť z tých, ktoré trpia imunitnými poruchami.

Vedúci výskumník v štúdii uviedol, že aby kmeňové bunky mohli pokračovať a začali proliferovať a obnovovať celý systém. A dobrou správou je aj fakt, že sa telo zbavilo častí systému, kteé by mohli byť poškodené a staré, neúčinné časti, počas pôstu.

 

Ako to funguje?

 Jeden z odporúčaných spôsobov, ako to urobiť, je vedieť ako funguje „5: 2 diéta“. V pláne 5: 2,  znížite jedlo až na štvrtinu svojich normálnych denných kalórií na pôstu (asi 600 kalórií pre mužov a asi 500 pre ženy), pri konzumácii veľkého množstva vody a čaju. Na ďalších päť dní týždňa môžete normálne jesť.

Ďalším spôsobom, ako je uvedené vyššie, je obmedziť príjem jedla medzi hodinou od 11:00 do 19:00.
zdroj:  telegraph.co.uk

You Might Also Like