ODSTRÁNTE SI ZUBNÝ KAMEŇ A VYBIELTE ZUBY LEN ZA 4 MINÚTY

Zuby hollywoodskych hviezd sú niekedy témou mnohých ľudí, pretože sa nevieme zhodnúť na tom, či si ich nechávajú vybieliť profesionálne za rozprávkovú cenu, alebo sa snažia skúšať domáce metódy. V oboch prípadoch by ste mali byť veľmi opatrní, pretože si môžete poškodiť zubnú sklovinu.

Ak sa už neviete dočkať toho, ako ukážete všetkým svoj žiarivý úsmev, no financie na to nemáte, tieto domáce tipy sú venované práve vám!

  1. Sóda

Lyžička jedlej sódy so štipkou soli dokonale odstraňuje povlak a zosvetlí vaše zuby o niekoľko odtieňov. Na vlhkú kefku si naneste pripravenú zmes a jednoducho si s ňou vyčistite zuby. Následne si ústa vypláchnite vodou.

отбелить зубы содой

  1. Gél aloe vera

Do 250 ml pohára si prisypte 100 g jedlej sódy, 1 ČL gélu aloe vera, 10 kvapiek citrónového esenciálneho oleja a 4 ČL rastlinného glycerínu. Všetko dobre premiešajte a nalejte do vhodnej skladovacej nádoby. Vďaka tomu si budete môcť zmes vtierať do zubov každý deň a zabudnete na zubný kameň.

отбеливание зубов

  1. Pomarančová kôra

Rýchly a jednoduchý spôsob, ako si vyčistiť zuby. Ak chcete odstrániť zubný kameň, trite si kôru o zuby približne 10 minút a následne ho použite ako náustok.

отбелить зубы

  1. Pomletá kôra citrusových plodov

Presnejšie ide o ich bielu časť, ktorú si pomeliete v mlynčeku na kávu a pridáte ju do vašej zubnej pasty. Je vhodná na každodenné použitie, pretože pomáha bojovať proti mikroorganizmom tvoriacich plak v ústnej dutine a zároveň sa jedná o lacný spôsob, ako na bielenie zažltnutej skloviny.

отбелить зубы

Vyskúšajte to aj vy a podeľte sa s výsledkami v komentároch!

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like