Z ČOHO SÚ VYROBENÉ OČKOVACIE LÁTKY. VEDELI STE TO? ICH ZLOŽENIE VÁS PREKVAPÍ

Zatiaľ čo farmaceutické spoločnosti zarábajú peniaze, otázka očkovania detí pokračuje v rozdeľovaní rodičov do dvoch bojových táborov – tých, ktorí s očkovaním súhlasia a tí, ktorí proti nemu bojujú všetkými spôsobmi. Premýšľali ste niekedy nad tým, z čoho sú vyrobené tieto očkovacie vakcíny? Možno to nie je len tak bezdôvodne, ak milióny otcov a matiek na celom svete sa neľútostne pokúšajú bojovať proti farmaceutickej mafii…

из чего делают вакцины

Zloženie očkovacích látok

Poďme najprv zistiť, čo je vakcína. Vakcína je imunobiologická látka, ktorá sa zavádza do ľudského tela (alebo zvieraťa) s cieľom vytvoriť trvalú imunitu voči infekčným chorobám. V roku 1796 sa vynašiel spôsob prevencie, ktorá sa neustále zlepšuje, predchádza epidémiám a šetrí milióny životov na celom svete. Prečo teda problém očkovania zapríčiňuje takúto horúcu diskusiu medzi verejnosťou?

из чего делают вакцину для прививок

Očkovacie látky sú živé, inaktivované a viacmocné. Sú však spojené jedným spoločným znakom – všetky obsahujú oslabené kmene najrôznejších patogénov infekčných chorôb. Je to bezpečné? Rozhodne!

Mikroorganizmy však nie sú také nebezpečné, ako konzervačné látky používané pri výrobe prípravkov na očkovanie.

  1. Soli ortuti – skutočné pesticídy. Vysoko toxické látky môžu negatívne ovplyvniť nervový systém a ničiť zdravé bunky. Je to užitočné? Nemyslíme. Tak či onak, farmaceutické firmy nedbajú tomu, pridať ich do látky na očkovanie.
  2. Hydroxid hlinitý je najčastejším adsorbentom, ktorý sa používa pri výrobe očkovacích látok. Často je za príčinami alergických reakcii a autoimunitnými ochoreniami.
  3. Spoločnosti dokážu používať aj formalín, ktorý je mimochodom silný alergén a mutagén.

Výroba vakcín je proces pokrytý závojom tajomstiev a dohôd. Ale stojí za to poznať hlavnú vec: celé zloženie lieku je známe len výrobcom. A všetko, čo vidíme, je len nepatrnou súčasťou zložiek vakcíny.

состав вакцины

Medzi základné suroviny, ktoré sa používajú na zničenie vírusov môžu byť mŕtve orgány, krv ľudí, ktorí zomreli na hepatitídu ale aj pochybné látky. Vírus nebude sám z ničoho nič narastať – krv, tkanivá, vnútorné orgány a geneticky chybné zvieratá sa používajú ako živné prostredie.

A tak, ako sa vírusy znásobujú, zachováva sa ich životaschopnosť napríklad vďaka formaldehydu, teda karcinogénu a mutagénu, o ktorom sme sa už zmienili. A čo máme za následok? Skutočná výbušná zmes mikroorganizmov, karcinogénov, jedov a baktérií. Je strašné si predstaviť, že takýto preparát sa dostane do krehkého detského telíčka!

ртуть в составе вакцин

V pôrodniciach mamičky a oteckovia naliehajú na rutinné očkovanie proti tuberkulóze a hepatitíde B. Do chodu idú rôzne argumenty: od presviedčania až po súčasné zastrašovanie žien pri pôrode. Za pár mesiacov musí byť dieťa očkované proti tetanu, čiernemu kašľu, záškrtu, osýpkam a červienke.

 Záver je zrejmý: otázka očkovania je vecou obrovských peňazí, od štátnych tendrov až po obyčajné lekárne.

формальдегид в составе вакцин

Očkovať alebo nie – je to na vás. Avšak ani štát, ani lekári nemôžu zaručiť kvalitu očkovacích látok. Ak ste stále rozhodnutí očkovať svoje deti aj seba, určite skontrolujte kvalitu vakcíny, ktorú vám lekári láskavo predávajú.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like