Výstražné príznaky zhoršenia krvného obehu

Slabý krvný obeh je stav, ktorý postihuje mnoho ľudí na celom svete, čo môže byť spôsobené rôznymi zdravotnými problémami. V neskorších štádiách môže mať slabý krvný obeh vážne dôsledky, takže ak sa s ním stretnete, potrebujete lekársku pomoc. Bohužiaľ, väčšina ľudí nevie, že majú problémy s krvným obehom, až kým nie je poškodené ich zdravie .

Sledujte týchto 10 varovných signálov,aby nebolo neskoro na  liečbu.

1. Nepríjemnosť končatín
Keď vaše srdce má problémy s čerpaním krvi po celom tele, krv nemá dobrý dosah na orgány a mozog. To znamená, že ruky a nohy sú často bez dostatočneho prietoku krvi bohatej na kyslík.

2. Kŕčové žily
V krvi sa môže tvoriť tlak, keď sa krv nepohybuje dostatočne rýchlo, čo spôsobuje, že žily na nohách sa zväčšujú a tmavnú. Nosenie kompresných pančúch, ktoré zabraňujú ukladaniu krvi do žíl vašich nôh, môže pomôcť znížiť výskyt kŕčových žíl.

3. Studené ruky a nohy
Okrem prenosu kyslíka do celého tela zohráva aj obehový systém dôležitú úlohu pri udržiavaní telesnej teploty. Zníženie prietoku krvi v ramenách a nohách môže spôsobiť, že sa zdajú byť neustále chladné. Niekedy to možno odstrániť jednoduchým šúchaním chladných oblastí.

4. Opuchy nôh a členkov
Je nesmierne ťažké pre srdce pumpovať krv proti gravitácii priviesť ju späť  do tela, takže problémy s krvným obehu môže spôsobiť opuchy nôh a členkov a ukladanie prebytočnej tekutiny. Ak chcete pomôcť odstrániť prebytočnú tekutinu z vašich opuchnutých nôh, pokúste sa na krátku dobu zdvihnúť nohy nad úroveň srdca.

5. Pomalé hojenie
Bez obehového systému imunitný systém nemôže robiť všetko efektívne. Mierne prípady zlého krvného obehu môže zvyčajne spôsobiť, že človek  ochorie častejšie a rany vyžadujú viac času na liečbu. Môžete urýchliť svoj obeh tým, že každý deň vykonáte malé množstvo kardiocvičení.

6. Erektilná dysfunkcia
Mužské genitálie potrebujú trvalý tok krvi na udržanie erekcie. Bez dostatočného obehu si môžete všimnúť, že máte problémy s udržiavaním alebo dosiahnutím erekcie. Táto otázka často vyžaduje lekársku liečbu, pretože je často spôsobená aterosklerózou.

7. Konštantná únava
Keď obehový systém neprenáša do mozgu dostatok kyslíka, mozog pracuje normálne. Svaly tela tiež sťažujú zdvíhanie a premiestňovanie objektov bez dostatočného kyslíka. To môže byť kombinované, aby spôsobilo konštantný pocit únavy a slabosti. Toto je často spôsobené anémiou, krvnou poruchou, ku ktorej dochádza, keď organizmus nemá dostatok železa.

8.Tlak v hrudníku
Srdce tiež potrebuje červené krvinky na prácu a bez dostatočného kyslíka bude mať problémy s fungovaním. To môže spôsobiť pocit napätia, bolesti, ťažkosti alebo tlaku v hrudníku.

9. Bledá pokožka
Pri ľuďoch so zlým obehom sa môže zdať nezvyčajne bledá, pretože nemajú veľa červených krviniek, ktoré dávajú farbu pleti. Tento problém možno často korigovať pridaním železa do stravy.

10. Nevysvetliteľné vypadávanie vlasov
Ak začnete náhle strácať vlasy bez akýchkoľvek iných zdravotných problémov, môže to znamenať, že systém krvného obehu nie je dostatočný na rast vlasov, ktorý potrebuje. Masáž pokožky hlavy s olivovým olejom môže jemne zvýšiť tok krvi a pomáhať vlasovým folikulám lepšie pracovať .

zdroj: fithacker ru

You Might Also Like