Vyskúšajte jeden test a ukáže sa, ako staré je vaše telo.

 Naše telo je len odrazom toho, ako sa oň staráme a venujeme sa mu. Pomocou jednoduchého cviku zistíte, či je vaše telo v súlade s vaším skutočným vekom.

Sedavý spôsob práce, ale i života je dnes veľmi rozšírený fenomén. Mnoho ľudí trávi celý deň na stoličke v kancelárii a kvôli hŕbe povinností už nie je čas na cvičenie a šport. Práve to je dôvodom, prečo naše telo postupne „chátra“. Ak sa oň nestaráme, pravidelne nenaťahujeme svaly a nedoprajeme si zopár cvikov či aspoň krátky beh alebo prechádzku, odzrkadlí sa to na našej ohybnosti. Pomocou jednoduchého cviku môžete zistiť, aký vek má vaše telo.

Najprv sa mierne rozcvičte. Postačí, ak si zahrejete svaly krúživými pohybmi ramien, otáčaním trupu a nízkym poklusom. Ponaťahujte si aj nohy a následne sa ohnite v páse smerom k zemi. Stojte na pevne na zemi tak, aby ste mali spojené nohy, chodidlá boli celou plochou na zemi a neohýbajte kolená. Chrbát je tiež rovný a rukami sa snažte dotknúť podlahy. Ako vám to ide?

Výsledok:

20-25 ROKOV

V tomto veku by malo vaše telo daný cvik zvládnuť bez chyby. Zohnete sa bez toho, aby ste nohy ohýnali v kolenách a dlaňami sa pekne dotknete zeme. Daný cvik vám nespôsobuje žiadnu bolesť a pri ohýbaní necítite žiadne napätie. Jednoducho daný úkon zvládate s ľahkosťou.

25-38 ROKOV

V tomto veku sa už dlaňami podlahy tak ľahko nedotknete, no dotknúť sa zeme končekmi prstov vám nerobí žiadne ťažkosti. Nohy dokážete udržať vystreté, no mierne vás to ťahá k ich ohnutiu v kolenách. Celkovo vám ale cvičenie nespôsobuje bolesť.

38-50 ROKOV

Okolo štyridsiatky dochádza k prvým komplikáciám a tento cvik už nie je taký jednoduchý. Pri ohýbaní je takmer nemožné nechať nohy vystreté, a preto sa vaše kolená automaticky ohýbajú. V predklone sa snažíte dotknúť podlahy, no kvôli nízkej flexibilite sa dotýkate len svojich chodidiel. Celkovo vám cvik nie je príjemný a cítite, ako sa vaše svaly napínajú.

VIAC AKO 50 ROKOV

Po päťdesiatke sa vaše ruky pravdepodobne nedotknú ani chodidiel a celý cvik vám spôsobuje bolesti alebo sa cítite veľmi nepríjemne. Kolená máte ohnuté, pretože vystreté nohy a zároveň predklon je pre vás takmer nemožný.

Ak vás tieto výsledky nepotešili, nezúfajte. Pravidelným naťahovaním svalov môžete dospieť k ideálnej polohe pri cviku už za 30 dní. Stačí, že sa každý deň budete snažiť skláňať tak, ako by to malo byť v ideálnom prípade. Každý deň tento úkon urobte aspoň 30 krát. Najlepšie je si to rozdeliť na ráno a večer. Aj keď to môže byť v prvé dni náročné, postupne budete viac a viac ohybnejšia. Po 30 dňoch sa vaša flexibilita výrazne zlepší a spokojné bude i vaše telo. Dobre natiahnuté svaly prospievajú zdraviu a vy sa budete cítiť oveľa lepšie.

zdroj: .adme.ru

You Might Also Like