Vďaka týmto 6 potravinám sa zbavíte všetkého nikotínu v tele za 4 dni

Fajčenie škodí zdraviu – to vie každý. Všetci si to vždy uvedomujeme, ale sú medzi nami fanatici fajčenia, ktorí sa tohto strašiaka nedokážu zbaviť.

Nikotín spôsobuje totiž rýchly nárast krvného tlaku a vážne poškodenie pľúc.
Navyše aj keď fajčiť úplne prestanete, účinok nikotínu trvá ešte niekoľko rokov a úplne vyčistenie od fajčenia môže trvať aj 10 rokov.
Čo pomáha najlepšie vylúčiť Nikotín z vášho tela? Iba naozaj zdravá strava.

Týchto 6 potravín vám vyčistí pľúca od viacročného fajčenia!

brokolica

Je bohatá na vitamín C a B5. Fajčenie znižuje hladinu vitamínu C v tele. Jedzte viac brokolica, znížite tým obsah nikotínu vo vašom organizme.

pomaranče

Pomarančová šťava je bohatá na vitamín C. Pravidelná konzumácia pomarančov zrýchli váš
metabolizmus a zníži stres.
Súvisiaci obrázok

mrkvová šťava

Ak fajčíte, mali by ste vedieť, že s každou zapálenou cigaretou zostane nikotín vo vašom tele po dobu troch dní. Nikotín poškodzuje tiež kožu. Mrkvová šťava je dobrá pre pokožku a je bohatá na vitamíny A, C, K a B, ktoré preukázateľne pôsobí na odbúravanie nikotínu z tela.

Súvisiaci obrázok

špenát

Špenát je jednou z najzdravších zelenín, pretože nielen že je bohatý na vitamíny, ale obsahuje aj veľké množstvo kyseliny listovej.
Súvisiaci obrázok

kiwi

Toto zázračné ovocie vám pomôže eliminovať nikotín z tela. Kiwi je bohatý zdroj vitamínov A, C a E. Pri fajčení sa hladina týchto vitamínov znižuje.

Súvisiaci obrázok

Voda

Fajčenie telo dehydruje. Podľa radu vedcov môžete prestať fajčiť a eliminovať nikotín z tela tým, že budete piť veľa vody.
Súvisiaci obrázok
Veľa úspechov a zdravia!
Zdroj: Sovkusom ru

You Might Also Like