Toto je 10 tipov, ktoré fungujú a zachránia vás v každej situácii

Je naivné si myslieť, že máme úplnú kontrolu nad našim telom. Častejšie sme kontrolovaní reakciami nášho tela a nemôžeme ovládať väčšinu fyzických procesov. Mohlo by to spôsobiť, že sa cítitme nepríjemne.

Niektoré situácie nie sú fatálne, ale sú veľmi nepríjemné. Našťastie sa veľa môže zmeniť, ak nájdeme správny prístup k svojmu vlastnému telu.

 Fúkajte si do prsta pre zníženie srdcovej frekvencie

Táto veľmi nepríjemná činnosť sa stáva mnohým z nás práve vtedy, keď nás čaká nejaká dôležitá prezentácia alebo stretnutie. Je na to však veľmi účinný trik. Stačí, keď si začnete fúkať do palca. Palec má totiž svoj vlastný pulz a preto keď ho ochladíte, pulz sa spomalí a vy sa upokojíte. Ďalšou testovanou metódou je, že palec si vložíte do úst a fúknete. Pri tejto metóde stimulujete tzv. blúdivý nerv čím spomaľujete srdcovú frekvenciu a budete sa cítiť viac pokojní.

 Presuňte hmotnosť na jednu stranu tela pokiaľ cítite bolesť

Akonáhle vykonávate nejaký šport alebo namáhavú činnosť, môže sa stať, že vás prekvapí neočakávaná bolesť. Dôvodom takejto bolesti môže byť aj zlá rozcvička alebo nedostatočné zahriatie. Športovci však poznajú osvedčenú metódu na tento problém. Spomaľte a presuňte váhu tela na tú stranu, na ktorej nevzniká bolesť. Nezabúdajte však správne dýchať. Po niekoľkých opakovaniach by mala bolesť zmiznúť.

 Rýchle zahriatie krku zmierni tŕpnutie rúk

Každý pozná ten nepríjemný pocit keď sa v noci zobudí a má v rukách nepríjemné mravenčenie. Tento druh bolesti môže byť spôsobený zlou polohou pri spánku alebo pracovným zaťažením. Zbaviť sa tejto nepríjemnej bolesti nie je jednoduché. Mnoho ľudí čaká kým bolesť prejde, iní naopak trasú rukami. Existuje však oveľa účinnejšia metóda, ktorá zaberie hneď! Stačí len nakloniť hlavu na stranu. Táto nepríjemná bolesť vzniká stláčaním nervov, ktoré sa nachádzajú v krku. Ak však natočíte hlavu, zmiernite tlak a zahrejete svaly.

 Škriabanie v krku zmierni masáž ucha

Ani pohár vody a ani odkašľanie vždy nepomáhajú. Škriabanie v hrdle je veľmi nepríjemné a môžu z neho vzniknúť následne aj ďalšie zdravotné problémy. Ak chcete zmierniť tento nepríjemný pocit, masírujte svoje uši z vnútornej strany. Nepríjemný pocit v krku sa objavuje veľakrát v dôsledku svalových kŕčov. Keď však masírujete ucho krk tým relaxuje a odstraňujete kŕč. Je naozaj dokázané, že práve medzi hrdlom a ušami je spojenie. Práve preto ste si mohli všimnúť, že veľa ľudí kašle práve pri čistení uší.

 Kašľanie zmierňuje bolesť pri injekcii

Hneď ako sa dozviete, že máte navštíviť lekára sa vám začne točiť hlava a je vám nevoľno. Nehovoriac o tom, že by sme si ešte mali dať vziať krv. To už je pre mnohých ľudí naozaj príliš. Existuje však úplne jednoduchý trik ako zmiernite bolesť od injekcie. Stačí, keď začnete kašlať hneď ako vám doktor spraví vpich ihlou. Lekári tvrdia, že to funguje kvôli tomu, že vaša pozornosť sa práve vtedy presunie na kašeľ. Určite je táto metóda účinnejšia ako rozprávanie sa s priateľmi, pozeranie filmu alebo počúvanie hudby.

 Masáž priestoru medzi obočím uvoľňuje zapchatý nos

Najlepšie na zapchatý nos sú určite kvapky, lieky alebo naparovanie sa nad morskou soľou. Tento stav je však naozaj jednoduché odstrániť aj pomocou masáže. Stačí, keď zatlačíte prsty proti oblasti medzi obočím a jazyk budete tlačiť proti chrbtici. 20 sekúnd by malo stačiť nato, aby ste pocítili účinok. Tým, že jazyk bude v tejto polohe, presuniete kosť, ktorá spája nosné dutiny s ústami a vytvoríte tým priestor odvodenia.

 V prípade, že sa poraníte bolesť sa zníži ak sa pozriete na ranu ďalekohľadom otočeným hore nohami

Možno sa zasmejete ale mozog je orgán, ktorý je zodpovedný za bolesť, ktorú cítime keď sa poraníme. Je však dokázané, že dokážeme mozog oklamať a ukázať, že rana nie je taká zlá ako ju vidí mozog. Vedci z Oxfordskej univerzity prišli nato, že ak je bolestivá časť zväčšená, človek cíti viac bolesti. Ak je však naopak bolestivá časť zobrazená v menšom bolesť nie je taká veľká. Logické odôvodnenie je teda také, že mozog vníma veľkú ranu ako bolestivejšiu. Samozrejme v tomto prípade ide drobné poranenia, ktoré si nevyžadujú lekársku starostlivosť.

 Ak už nevydržíte čakať v rade na toaletu, masírujte si lýtko

Neutíchajúca potreba toalety je vyvolaná v našom mozgu. To, že sa vám dá ísť tak strašne na toaletu zapríčiňuje mozog. Fyzicky dokážete vydržať oveľa dlhšie než si myslíte. Austrálska terapeutka Janett Webbová prišla na neobvyklý spôsob ako oddialiť neutíchajúcu potrebu na toaletu, kým čakáte v rade. Začnite si masírovať lýtko a teda upriamte pozornosť mozgu na inú činnosť. Toto oklamanie však platí iba pre ženy.

 Proti závratom, zakloňte hlavu

Točenie hlavy alebo teda závraty sa mnohokrát vyskytujú nie len kvôli vážnym ochoreniam, ale sú ovplyvnené aj menšími faktormi. Môžu byť ovplyvnené stresom, zlým vzduchom alebo tlakom. V týchto prípadoch ľuďom ako prvé napadne sadnúť si. Existuje však aj cvičenie, ktoré rovnako pomôže. Vedci z univerzity v Colorade prišli s cvičením, ktorého podstatou je natiahnutie hlavy hore, následne pomaly ohýbať dopredu a nakoniec obrátiť hlavu doľava. Ľudia, ktorí toto cvičenie vyskúšali tvrdia, že zaberá hneď po vykonaní.

 Ak sa chcete pri cvičení menej potiť, stačí si navliecť niečo proti potu

Veľa ľudí sa nevzdá cvičenia ani vo vysokých teplotách. Existuje však rýchly a účinný spôsob ako znížiť telesnú teplotu. Stlačte niečo studené na akýkoľvek bod pulzu na tele. Existuje veľa impulzívnych bodov napríklad zápästie, čelo alebo miesto pod kolenami. Pri cvičení teda použite čelenky, potítka a podobné veci, ktoré zabránia prehriatiu.

Samozrejme netreba hazardovať so svojím zdravím. Akonáhle je poranenie alebo točenie sa hlavy pravidelné treba vyhľadať lekársku pomoc. My sme vám dali zopár tipov nato, ako sa rýchlo zbaviť bolesti, ktorá vás prekvapí.

zdroj: brightside.me

You Might Also Like