Nenápadná rastlinka na všetky choroby: epilepsia, rakovina, migréna

Táto nenápadná no milá rastlinka v sebe ukrýva  neskutočne silné semienka, zneškodňujú super-baktérie odolné voči antibiotikám, či stimulujú obnovu umierajúcich beta buniek v pankrease pri cukrovke.

Napriek tomu len veľmi málo ľudí vie, že existujú.

Semienka jednoročnej rastlinky nigella sativačernuška siata alebo rasca čierna) sú cenené kvôli svojim liečiacim vlastnostiam už odnepamäti.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt jintan hitam

Sú známe aj pod inými názvami, ako napríklad rímsky koriander, čierny sezam, čierna rasca alebo cibuľové semiačka. Prvé zmienky o ich kultivácii prichádzajú zo starého Egypta. Olej z čiernych semienok sa dokonca našiel aj v hrobke faraóna Tutanchamóna pred 3300 rokmi.

V arabskej kultúre je čierna rasca označovaná za požehnané semená. Traduje sa tiež, že islamský prorok Mohamed o nich raz povedal, že sú „liekom na všetko okrem smrti“.

Existuje vyše 40 rôznych zdravotných problémov, na ktoré má táto bylinka prospešný účinok, vrátane nasledovných 19 špecifických farmakologických vplyvov:

analgetické (bolesti tlmiace)
antibakteriálne
protizápalové
proti cholinergné (tlmiace nervové vzruchy)
antifungálne
proti vysokému krvnému tlaku
antioxidačné
analgetické (bolesti tlmiace)
antispazmodoidné
antivirálne
spriechodnenie priedušiek
inhibítor glukoneogenézy (antidiabetické)
hepatoprotektívne (chrániace pečeň)
na nízky krvný tlak
senzitívnosť na inzulín
vyvolávanie tvorby interferónu
leukotrínový antagonist (pri alergiách)
ochrana obličiek
inhibítor nádorového nekrózneho faktoru alfa

Len 2 gramy čiernych semienok denne malo u ľudí za následok zníženú úroveň glukózy, zníženú inzulínovú rezistenciu, zvýšenú činnosť beta buniek v pankrease a znížený glykovaný hemoglobín (HbA1c).

Nasledujú príklady ďalších účinkov užívania .

Helikobakter Pylori

Čierne semienka majú klinicky prospešnú aktivitu v porovnaní so štandardnou terapiou troma antibiotikami.

Epilepsia

Čierne semienka sú tradične známe svojimi protikŕčovými vlastnosťami.

Štúdia z roku 2007 s epileptickými deťmi, ktorých stav nereagoval na konvenčné lieky, ukázala, že vodný extrakt týchto semienok výrazne u nich znížil výskyt záchvatov.

Vysoký krvný tlak

Denné užívanie 100 až 200 mg extraktu z čiernych semienok počas 2 mesiacov malo pozitívny vplyv na zníženie krvného tlaku u pacientov s miernou hypertenziou.

Akútna tonzilofaryngitída

Je charakteristická zápalom mandlí a hrdla. Najčastejšie je zapríčinená vírusmi. Kapsule s čiernymi semienkami sa ukázali ako účinný prostriedok na zmiernenie bolesti hrdla a následnej potreby užívania liekov proti bolesti.

Rakovina hrubého čreva

Štúdie buniek odhalili, že extrakt čiernych semienok bol efektívnejší v porovnaní s chemoterapeutikom 5-Fuóruracilom pri potláčaní rastu rakoviny hrubého čreva. Ich bezpečnosť bola samozrejme neporovnateľne lepšia. Štúdia na zvieratách zasa ukázala, že olej čiernych semienok má významné potláčajúce účinky na rakovinu hrubého čreva u myší bez pozorovaných vedľajších účinkov.

MRSA (superbaktérie odolné na antibiotiká)

Čierne semienka majú antibakteriálnu aktivitu na klinicky izolované časti baktérií rezistentných voči antibiotiku meticilín.

Opiátová závislosť a abstinenčné príznaky

Štúdia na 35 ľuďoch závislých na opiátoch ukázala, že čierne semienka sú efektívnou terapiou pri dlhodobej liečbe tejto závislosti. Keď sa hovorí o prírodných látkach ako čierne semienka, na um prichádzajú zmienky o „semienkach prenášajúcich hory“. Ak sa nad tým zamyslíme, neznamenajú semienka vlastne nádej na pokračovanie života tých druhov, ktoré ich splodili?

Semená sú vlastne také kondenzované miniatúrne holografické fragmenty života samotného. Predstavujú znak formujúceho sa budúceho organizmu a vyjadrujú emblém nesmrteľnosti života ako takého.

Ak pochopíme skutočnú podstatu semien a koľko života sa v nich nachádza (minulého, súčasného a budúceho) potom sa nebude zdať divné to, ako dokážu pokoriť baktérie rezistentné na antibiotiká, vyliečiť telo od chemických jedov či stimulovať regeneráciu umierajúcich beta buniek produkujúcich inzulín v pankrease.

Tieto dá sa povedať skoro zázračné semienka, sa dajú kúpiť vo forme oleja, alebo ako semienka v takzvaných zelených obchodíkoch.

Ako ju správne užívať?

Olej z čiernej rasce sa užíva 1 čajová lyžička rozriedená vo vode alebo džúse, 1 až 2 krát denne, vždy na prázdny žalúdok, aspoň 30 minút až 1 hodinu pred jedlom.

Semienka čiernej rasce sa užívajú 1 až 2 čajové lyžičky, 1 až 2 krát denne. Semienka by sa mali pred použitím zahriať – napríklad v bežnom hrnci, za stáleho miešania až kým mierne nepuknú.

Následne by sa mali nechať vychladnúť a potom pomlieť v mlynčeku na mak alebo kávu.

Upozornenie: Čiernu rascu by nemali užívať tehotné ženy.

zdroj: myscienceacademy.org

You Might Also Like