Mrazené hrozno ako liek a famózna potravina

 Stačí pár hodín a mráz dokáže so sladkými bobuľkami hotové divy.  Na zmrazenie stačí 1 noc (cca 12 hodín) a môžete sa tešiť na tieto účinky!

Dužina, ktorá nás po zmrazení zaujíma, je plná vitamínu C, vitamínov radu B vrátane kyseliny listovej, s výnimkou vitamínu B12, ďalej horčíka a draslíka. Hrozno posilňuje kardiovaskulárny systém a ako silný antioxidant chráni bunky, tým pádom pôsobí aj proti starnutiu.

Mráz hroznu prospieva

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mrazene hrozno

Zmrazenie výrazne zintenzívni sladkosť hrozna (je jedno, či používate hrozne biele alebo červené). Mráz tiež spôsobí, že vo vnútri každej guľôčky dozrie hroznový sorbet, to z neho po rozmrazení robí neskutočne chutný doplnok vašej stravy, chuť však v tomto prípade nie je všetko.

Dajte si ho každý deň, vaše telo sa vám poďakuje!

Mráz mení pomer živín v hrozne. Mnohí odborníci na výživu radia, že ak chcete schudnúť zdravo a bez toho, aby ste sa museli vzdať sladkého, jednoznačne stavte na mrazené hrozno. Sladkosti sa nebojte, fruktóza obsiahnutá v mrazených bobuliach vašu hladinu krvného cukru príliš nerozhojdá, len ju mierne dvíha, čím pomáha proti únave, skľúčenosti a dodá vám energiu. Len pár bobúľ mrazeného hrozna posyktuje telu bielkoviny, vápnik a vitamín C – to všetko bez vysokého obsahu tuku a sodíka. Pre rovnaký efekt by ste museli zjesť omnoho viacej hrozna čerstvého. Rovnako tak je to aj s účinkom na vašu energiu. Navyše, ide aj o výbornú alternatívu sladkosti pre deti.

Súvisiaci obrázok

Kalórie a antioxidanty

Šálka zmrznutého hrozna obsahuje 110 kalórií, z toho iba 4 kalórie tuku. Mrazené červené hrozno obsahuje navyše cenný resveratrol, antioxidant spojený s prevenciou ochorení srdca. To je jediný rozdiel medzi bielym a červeným mrazeným hroznom.

Dajte si ho do čaju v časoch chrípky!

Mráz ako sme už spomínali zvýrazní sladkosť hrozna. Rozmixujte ho do smoothie, koktejlov alebo sladkých pohárov. Je to fantastická a zdravá náhrada cukru. Navyše, všetky dezerty príjemne ochladí a osvieženie tak bude ešte lepšie. Niektorí ľudia si pár bobuliek mrazeného hrozna dávajú do horúceho čaju, namiesto kociek cukru – tiež výborné ako dávka vitamínu C.

Zpríjemnite prípitok

keď budete čakať hostí, hoďte do každého pohára aj jedno mrazené hrozno. Bude chutiť omnoho lepšie a navyše drink aj príjemne vychladí.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mrazene hrozno

Ako ho zmraziť?

 Do mrazničky vložte jednotlivé bobule (do škatuliek) alebo rovno celé hrozno (do potravinových sáčkov), ako sa vám páči.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mrazene hrozno

Mraziť tiež môžeme celé strapce hrozna, Umyté ich necháme odtiecť, dáme do mikroténového vrecka a zmrazíme. Čas skladovania je však krátky – 3-4 týždne. Ak chceme takéto hrozno skladovať dlhšie, musí byť hlboko zmrazené, tiež hrozno vydrží až rok, ak sa zmrazuje napríklad v sirupe agave.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mrazene hrozno

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like