Liečte sa medom a škoricou!

Zistilo sa, že zmes medu a škorice lieči väčšinu chorôb. Med sa produkuje vo väčšine krajín sveta. Ajurvédska, ako i yunani medicína po stáročia používa med ako dôležitý liek.Dnešní vedci akceptujú med ako Ram Ban (veľmi účinný) liek na všetky druhy chorôb. Med sa dá použiť na liečenie všetkých druhov chorôb bez vedľajších účinkov.Dnešná medicína uvádza, že napriek sladkosti medu, pri správnom dávkovaní diabetikom neublíži.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Táto žena jedla každé ráno lyžicu medu a škorice.

Známy magazín Weekly World News(vydávaný v Kanade) z 17. januára 1995 uviedol zoznam chorôb, ktoré je možné liečiť zmesou medu a škorice, podľa výskumu západných vedcov.

ARTRITÍDA

Jednu časť medu rozmiešajte v dvoch častiach vlažnej vody a pridajte malú čajovú lyžičku mletej škorice. Vytvorte pastu a jemne ju vmasírujte do kože na bolestivom mieste.

Bolesť by mala vo väčšine prípadov ustúpiť behom 15 minút.

Pacienti trpiaci artritídou môžu každodenne požívať šálku horúcej vody s dvoma lyžičkami medu a malou lyžičkou mletej škorice. Pri pravidelnom užívaní sa dá vyliečiť i chronická artritída.

V nedávnom výskume univerzity v Kodani sa zistilo, že pri liečení pacientov zmesou jednej čajovej lyžičky medu a polovičky čajovej lyžičky mletej škorice pred raňajkami, lekári zistili, že behom mesiaca z 200 liečených ľudí sa 73 bolestí úplne zbavilo. Väčšina z týchto pacientov nedokázala bez bolestí chodiť či inak sa pohybovať, no po terapii sa im uľavilo.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Táto žena jedla každé ráno lyžicu medu a škorice.

VYPADÁVANIE VLASOV

Ľudia trpiaci vypadávaním vlasov či plešatením môžu pred kúpeľom aplikovať pastu z teplého olivového oleja, jednej lyžičky medu, čajovej lyžičky mletej škorice, nechať účinkovať cca 15 minút a potom vlasy umyť.

ZÁPAL MOČOVÝCH CIEST

Zmiešajte dve čajové lyžičky mletej škorice a jednu čajovú lyžičku medu v pohári vlažnej vody a vypite. Zmes ničí baktérie v močových cestách.

BOLESTI ZUBOV

Spravte pastu zo zmesi mletej škorice (1 čajová lyžička) a medu (5 čajových lyžičiek) a aplikujte na boľavý zub. Opakujte trikrát denne až do ustúpenia bolesti.

CHOLESTEROL

Dve čajové lyžičky medu a tri čajové lyžičky mletej škorice zmiešané v 0.5 l čaju, podávanom pacientovi s vysokou hladinou cholesterolu, znižuje hladinu cholesterolu o 10 percent počas dvoch hodín.

Ako u pacientov s artritídou – pri pravidelnom požívaní 3krát denne, znižuje úroveň cholesterolu.

PRECHLADNUTIE

Pacienti s bežným alebo vážnym prechladnutím by mali 3krát denne požívať zmes teplého medu s ¼ čajovej lyžičky mletej škorice.

Tento proces lieči najvážnejší kašeľ, prechladnutie a čistí nosné dutiny.

ŽALÚDOČNÉ PROBLÉMY

Med s mletou škoricou lieči bolesť žalúdka a žalúdočné vredy.

PLYNNATOSŤ

Podľa štúdií z Indie a Japonska sa ukazuje, že med, spolu s mletou škoricou, znižuje plynnatosť a bolesť žalúdka

OCHORENIA SRDCA

Zmiešajte med a mletú škoricu. Aplikujte na chlieb miesto džemu a pravidelne konzumujte na raňajky.

Táto zmes redukuje cholesterol v žilách a chráni pred rizikom infarktu. Užívanie po infarkte napomáha vyhnúť sa riziku ďalšieho infarktu.

Pravidelné užívanie hore uvedeného procesu lieči stratu dychu a posilňuje činnosť srdca.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt Táto žena jedla každé ráno lyžicu medu a škorice.

IMUNITNÝ SYSTÉM

Denné používanie medu a mletej škorice posilňuje imunitný systém a chráni telo pred baktériami a napádaním vírusmi. Vedci zistili, že med obsahuje rôzne vitamíny a veľké množstvá železa. Pravidelné užívanie medu posilňuje biele krvinky pri boji s baktériami a vírovými ochoreniami.

TRÁVENIE

Troška mletej škorice zmiešaná s 2 čajovými lyžičkami medu pred jedlom znižuje kyslosť a napomáha tráveniu ťažkých jedál.

CHRÍPKA

Vedec v Španielsku dokázal, že med obsahuje prírodný ingredient, ničiaci baktérie chrípky a chrániaci pred ňou pacienta.

DLHOVEKOSŤ

Čaj z medu a mletej škorice, pravidelne užívaný, spomaľuje starnutie.

Zmiešajte 4 lyžičky medu, 1 lyžičku mletej škorice v 3 šálkach vody a uvarte ako čaj. 3-4krát denne vypite ¼ šálky, udržiava kožu čerstvú a spomaľuje jej starnutie. Taktiež sa predlžuje dĺžka života a začnete sa cítiť mladší!

AKNÉ

Vytvorte zmes z 3 čajových lyžičiek medu a 1 čajovej lyžičky mletej škorice. Aplikujte túto pastu pred spaním na akné a ráno ju zmyte vlažnou vodou. Po dvoch týždňoch každodenného užívania by malo akné úplne zmiznúť.

KOŽNÉ OCHORENIA

Ekzém, lišaj a všetky typy kožných infekcií je možno liečiť zmesou medu a mletej škorice (pomer 50:50).

ÚBYTOK HMOTNOSTI

Každé ráno nalačno, polhodinu pred raňajkami, a v noci, pred spaním, vypite prevarenú zmes medu a mletej škorice. 2 PL medu 1 ČL škorice rozpustite v šálke horúcej vody.

Pri pravidelnom užívaní znižuje hmotnosť i u najobéznejších osôb.

Pravidelné užívanie neumožňuje tuku usádzať sa v tele, aj keď človek požíva vysokokalorické jedlá a nápoje.

RAKOVINA

Nedávny výskum v Japonsku a Austrálii odhalil úspešnú liečbu rakoviny žalúdka a kostí. Pacienti trpiaci týmito druhmi rakoviny by mali denne konzumovať jednu čajovú lyžičku medu a mletej škorice po dobu jedného mesiaca, trikrát denne, a pokračovať v onkologickej liečbe.

ÚNAVA

Nedávne štúdie ukázali, že obsah cukru v mede pôsobí na telesnú silu skôr pozitívne, než škodlivo. Starší ľudia, požívajúci med a škoricu, sú oveľa čulejší a flexibilnejší. Dr. Milton, ktorý v tejto otázke vykonával rozsiahly výskum, hovorí, že polovička čajovej lyžičky medu, rozpustená v pohári vody so štipkou škorice, požívané denne po umytí zubov, a poobede okolo tretej hodiny popoludní, kedy začína klesať telesná vitalita, behom týždňa túto vitalitu zvýši. 1 PL medu a 1 ČL škorice zmiešajte s horúcou vodou a pite denne okolo 15-stej hodiny.

ZÁPACH Z ÚST

Mnohí ľudia v južnej Amerike ráno zmiešajú čajovú lyžičku medu a mletej škorice v horúcej vode, túto zmes používajú na kloktanie, aby bol ich dych čerstvý po celý deň.

STRATA SLUCHU

Zmes medu a mletej škorice (50:50) denne konzumovaná, pomáha v obnovovaní sluchu.

zdroj: christianfreeman.wordpress.com

You Might Also Like