8 jedál, ktoré môžete jesť aj neskoro večer, bez toho aby ste pribrali.

Buďme úprimní, každý z nás rád jedáva vo večerných hodinách. Občerstvenie počas filmu, zápasu alebo stretnutia s priateľmi… a kilogramy veselo pribúdajú. Existujú však produkty, ktoré (v rozumných množstvách) môžete jesť bez priberania! Tu sú.

# 1 Syr

Samozrejme, že syr by sa mal jesť s mierou, to je dôvod, prečo máme na mysli jeden alebo dva kusy, nie pol kila syra! Napriek tomu je syr plný bielkovín, takže sa budete cítiť spokojný ak si ho dáte práve na večer. Večer si vyberajte syry s nízkym obsahom tuku.

# 2 Tvaroh

Tvaroh je potravina plná bielkovín a vápnika. Rozklad tejto potravy v tele je veľmi pomalé. To je dôvod, prečo sa tvaroh odporúča v noci – zvyšuje pocit plnosti, poskytuje bielkoviny a nehromadí sa vo forme nežiaducich tukových kotúčov.

#3 Hummus

Hummus je čoraz viac populárnejší aj v našich končinách. Pre tých, ktorí stále nevedia, ide o veľmi chutné jedlo z cíceru. Hummus je výživné jedlo, ktoré vám v spojení s mrkvou alebo zelerom poskytnú potrebné živiny a bielkoviny.

# 4 Jogurt

Vedci dokázali, že jogurt je ideálny ako jedlo pred spaním. Veľa bielkovín, nízky obsah tuku a prakticky žiadny cukor. Treba vyzdvihnúť aj vysoký obsah probiotických kultúr, ktoré zlepšujú trávenie. Pridajte maliny alebo čučoriedky a vychutnajte si zdravé večerné jedlo, po ktorom výsledok váhy vás veľmi poteší.

# 5 Popcorn

Samozrejme, nemyslíme taký s tonou masla a soli a pripravený v mikrovlnnej rúre. Ale domáci popcorn, vyrobený na suchej panvici, s prídavkom bylín, chilli alebo náznaku himalájskej soli je zdravé občerstvenie, ktoré stimuluje trávenie. Je ľahké a neobsahuje veľa kalórií!

# 6 Vajcia

Ďalšou dobrou voľbou na večer. Jedno vajce má len 75 kalórií a veľa bielkovín. Môžete ich jesť na tvrdo, polomäkko alebo bez tuku. Budete sa cítiť spokojní tak či tak!

# 7 Zelenina

Mrkva, zeler alebo zmes šalátu so zeleninou budú najlepšie občerstvenie na večer. Prvé dva návrhy sú chrumkavé tak nám inštinktívne môžu nahradiť čipy a arašidy. Sú zdravé, plné vlákniny a uspokojujú hlad.

# 8 Banány

Banány sú skvelé na večer, pretože pomáhajú zaspať. Hoci majú veľa kalórií, poskytujú telu množstvo draslíka a horčíka, takže uvoľňujú svaly. Zároveň dávajú pocit plnosti a sú jednoducho veľmi chutné!

Poradíme vám, aby ste sa na večer určite nejedli jablká. Prečo? Z dôvodu obsahu pektínu a vlákniny sú jablká ťažko stráviteľné, čo môže spôsobiť, že je ťažké zaspať. Zdroj: 5mdz.pl

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho so svojimi priateľmi na Facebooku!

You Might Also Like