Zmierňuje zápal, lieči rany, rozpúšťa obličkové kamene a nielen to!

Táto bylinka pomáha vyliečiť mnohé choroby, ktoré moderná medicína nemôže vyliečiť bez operácie.  A vedecké meno tohoto zázraku je Erwa vlnená.
Erwa vlnená pochádza zo Srí Lanky, kde ju od stredoveku používajú tamojší lekári na liečbu mnohých ochorení. Obsahuje alkaloidy, aminokyseliny, flavonoidy a mnoho prospešných látok, a preto je právom nazývaná aj „chirurg z prírody“.  Je účinná hlavne pri zápale močového mechúra a močových ciest, obličkových a žlčníkových kameňov, ale aj pri očiste organizmu.

 Súvisiaci obrázok

                                                         Diuretikum

Na rozdiel od iných liečiv, nezadržiava vodu v tele, čím napomáha k odstráneniu kyseliny močovej z tela von. Má choleretický účinok, ktorý spočíva v účinnosti rastlín rozpustiť kamene v močovom mechúre.

obličkové kamene  
Detox

Táto rastlina odstraňuje z tela škodlivé látky ako sú toxíny a soli ťažkých kovov, preto je ideálne nasadiť ju pri jarnom detoxe.

Protizápalové účinky

Erwa vlnená má tiež protizápalový účinok, preto sa používa na zmiernenie zápalových procesov v tele, čo sa prejavuje aj zvýšením močenia.

Na brušné polypy

Trápia vás brušné potiaže? Tak aj v tomto prípade skúste erwu vlnenú, pretože napomáha k zbaveniu sa polypov a fibroidov ako aj choroby gastrointestinálneho traktu.
polypy  

Na čo ešte účinkuje

Táto účinná rastlinka zabraňuje tvorbe krvných zrazenín v krvných cievach, ako aj rednutie krvi. Taktiež napomáha pri poruche ženského cyklu, bojuje proti migréne a reguluje metabolizmus.

PRÍPRAVA ODVARU

varenie  

Jemne si nasekáme bylinku a za lyžicu zlejeme v hrnci s pohárom vriacej vody, následne necháme lúhovať 15 minút a scedíme. Takto pripravený odvar pijeme teplý pol šálky polhodinu pred jedlom cez slamku, aby nedošlo k poškodeniu skloviny zubov. Liečbu nasadíme na 10 až 30 dní, pijeme 2 až 3 krát denne. Odvar si taktiež môžeme pripraviť dopredu a uchovávať ho v termoske.

infúzie  

Samozrejme pri liečbe by sme si mali zistiť kontraindikácie a hlavne pamätať na to, že tento odvar poškodzuje zubnú sklovinu. Preto piť odvar by sme mali iba pomocou slamky a po jeho vypití sa odporúča prepláchnuť ústa teplou vodou alebo rovno umyť zuby.
Súvisiaci obrázok

Pri každej liečbe by sme mali tiež pamätať na to, že nestačí len nasadiť bylinky, ale aj upraviť jedálniček, obmedziť pikantné, mastné, vyprážané jedlo, ako aj alkohol, čaj, kávu, korenie, bylinky a huby, ktoré sú kontraproduktívne k tejto rastline. Za toto obmedzenie nám to ale určite stojí za to. Čo poviete?

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like