VŽDY SOM SI MYSLELA, ŽE JE TO ZDRAVÝ NÁPOJ. UKÁZALO SA, ŽE NIČÍ ŠTÍTNU ŽĽAZU.

Naše babičky by sa chytali za hlavu, keby vedeli, že kupujeme a pijeme sójové mlieko. Veď pred tým  počuli len o mäsových a údenárskych výrobkov zo sóje. V súčasnosti je sójové mlieko veľmi populárne, najmä medzi stúpencami zdravej výživy.

V niektorých krajinách nie je výrobok považovaný za mlieko: v Číne, ho volajú jednoducho kvapalina, a v Nemecku – nápoj. Rastúca popularita sójového mlieka si vyžaduje priznať 9 faktov o jeho škodlivosti pre telo.

  sójové mlieko

Sójové mlieko- jed pre náš organizmus

  1. Všetci vzájomne tvrdia, že kde je sója, tam je aj GMO.  V skutočnosti, až 99% bobov je geneticky modifikovaných, takže považovať tento produkt za organický, je nemožné.
  2.  Izolát sójového proteínu sa pripravuje za vysokej teploty, takže tento produkt  je škodlivý pre ľudské trávenie. sójové mlieko  
  3. Negatívny vplyv na obličky a nervový systém má hliník, ktorý sa tiež nachádza v  zložení sójového výrobku.
  4. Sójové bôby obsahujú hemaglutinín – látka, ktorá stimuluje zrážanie.
  5. Nebezpečenstvo sójového mlieka je tiež pokrytý toxickými izoflavónmi, ktoré zvyšujú riziko vzniku rakoviny prsníka.
  6. Fytová kyselina sóje spomaľuje vstrebávanie železa, horčíka, vápnika, zinku a medi.
  7. Prírodné toxíny v sóji ovplyvňujú hladinu estrogénov. Iba 2 šálky sójového mlieka denne zmenia hladinu hormónov v tele.
  8. Produkcia hormónov štítnej žľazy je blokovaná goitrogénom, ktorý je prítomný v sójových bôboch.
  9. Mužom sa neodporúča piť sójové mlieko kvôli fytoestrogénom, ktoré narúšajú funkciu endokrinných disruptorov a môže to spôsobiť neplodnosť.
  10.   Poškodenie sójové mlieko

Obmedzte pitie sójového mlieka na minimum, alebo ho nepite vôbec. Radšej sa zamerajte na prírodné mlieka, ako je napríklad kravské, ktoré má veľa výhod.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like