Výhody mrkvovej šťavy

Od mladého veku vieme, že mrkva je veľmi užitočná. Staré babičky nám hovorili, že ak ju budeme jesť, zrak sa nám zlepší. Ale v skutočnosti je táto zelenina užitočná nielen pre zrak.

Spotreba mrkvy v terapeutických a profylaktických účelov sa chváli tým, že je v prvom rade rýchlejšie a lepšie stráviteľná ako iná zeleniny, a za druhé, obsahuje prospešné živiny vo vysokých koncentráciách.

Predstavíme vám 7 dobrých dôvodov, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou vás presvedčia, aby ste pili mrkvovú šťavu v malých množstvách každý deň. K jedlu asi tak : 2 týždne pijeme – 4 týždne máte odpočinok!

Užitočná mrkvová šťava

 1. Posilnenie imunity
  lepšieho liečiva než mrkvový džús, pre posilnenie imunity, pravdepodobne nebude nájdeme. Obsahuje veľké množstvo rôznych vitamínov: C, A, PP, E. Nápoj, zvyšujte imunitu .
 2. Zabraňuje srdcovému ochoreniu
  Beta-karotén, ktorý je vo veľkom množstve obsiahnutý v mrkvovej šťave, normalizuje činnosť srdcového svalu.
 3. Zlepšuje zrak
  Ako bolo uvedené vyššie, mrkva zlepšuje imunitu. A to všetko vďaka vitamínu A, ktoré ju môžu zlepšiť a predchádzať niektorým ochoreniam očí.
 4. Prevencia rakoviny
  Mnohé štúdie ukázali, že konzumácia mrkvovej šťavy znižuje riziko vzniku rakoviny prsníka, rakoviny pľúc a rakoviny hrubého čreva. Mrkvová šťava zabraňuje oxidačným procesom, bojuje proti voľným radikálom a spomaľuje proces starnutia.
 5. Pozitívny vplyv na pokožku
  Ak vaša pokožka je suchá a zapálené, šupinatá a s červenými škvrnami – znamená to, že telu chýba vitamín A. Chráni pleť pred negatívnymi faktormi životného prostredia a zabraňuje predčasnému starnutiu pokožky.
  Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt mrkva a mrkvová šťava
 6. Posilňuje nervový systém
  Mrknutá šťava je ďalší spôsob, ako upokojiť nervy. Šťava je vhodná na fyzické preťaženie, nervové preťaženie, frustráciu, hypertenziu a stres.
 7. Obnova pečene
  Ak chcete očistiť a detoxikovať telo, musíte piť mrkvovú šťavu v malom množstve. Ale je žiaduce pridávať k základu kyslú smotanu alebo mlieko. Takto vitamín A bude lepšie absorbovaný.

Napriek výhodám tejto šťavy, piť ju môžeme v neobmedzených množstvách ale  všetko z mierou. Ak máte vred žalúdka alebo dvanástnikový vred, gastritídu, zvýšenú kyslosť, nepite mrkvovú šťavu. Ľudia s cukrovkou pred jej konzumáciou by to mali konzultovať s lekárom.

Mrkvový džús sa môže piť nielen vo svojej čistej forme, ale spolu so šťavami z inej zeleniny a ovocia: zeler, repa alebo citrón.
Zdroj: sovkusom. ru

You Might Also Like