Domáci elixír zdravia proti chrípke a na posilnenie imunity

Tento recept už roky používajú ľudia počas chrípok a na posilnenie imunity. Dodáva silu, naštartuje imunitný systém obsahuje množstvo antioxidantov. Taktiež posilňuje srdce a cievy.

Súvisiaci obrázok

Na elixír potrebujeme:

1 kg pohánky
1 kg vlašských orechov
0,7 kg medu

Postup:

Pomeľte spolu pohánku a orechy na čo najdrobnejšie. Do pomletej zmesi pridajte med a premiešajte. Pripravenú „medicínu“ skladujte v chladničke. Konzumujte ju trikrát denne počas 30 dní. Pre lepšiu chuť môžete pridať pomleté hrozienka alebo sušené marhule.

V čom je pohánka zázračná

Vedeli ste, že v minulosti sa pohánka nazývala aj „kráľovnou obilnín“? Má to svoje opodstatnenie. Tí z vás, ktorí ju konzumujete pravidelne, určite viete, že obsahuje veľa vitamínov, minerálov a bielkovín a to v akejkoľvek podobe. Jesť ju môžete surovú, namočenú vo vode, tepelne spracovanú a dokonca aj pečenú, v nejakom dobrom zdravom koláči.Pohánka sa čím ďalej tým viac stáva znovu populárnou a obľúbená je najmä u ľudí, ktorí žijú zdravo. Prečo by ste aj vy nemohli začať konzumovať tento cenný dar od prírody? Aby ste však ponechali všetky zdravé vlastnosti pohánky, musíte ju nechať naklíčiť.
Súvisiaci obrázok

Pohánka je považovaná za jednu z najlepších potravín, čo sa obsahu antioxidantov týka a je dobre známe, že podporuje imunitný systém a spomaľuje proces starnutia. Štúdie potvrdili, že v porovnaní s ryžou, ktorá je mimochodom tiež pre zdravie prospešná, naklíčená pohánka obsahuje až 76-krát viac antioxidantov.

Pohánka taktiež bojuje proti obezite a nadváhe, čiže je dobrá pri diétach a zdravom životnom štýle. Reguluje hladinu cholesterolu a cukru v krvi a obsahuje bielkoviny a sacharidy, ktoré sú veľmi ľahko stráviteľné.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt zdravy život

Naklíčená pohánka tiež obsahuje organické kyseliny, kyselinu šťaveľovú, kyselinu maleínovú, kyselinu jablčnú, kyselinu linolénovú a kyselinu citrónovú, ktoré zodpovedajú za acidobázickú rovnováhu v črevách.

Pohánka taktiež obsahuje omega-3-mastné kyseliny, ktoré pomáhajú v prevencii kardiovaskulárnych chorôb a aterosklerózy.

Je plná vitamínov E a B, ktoré sú nevyhnutné pre normálne fungovanie nervového systému, za syntézu hemoglobínu a metabolizmu. Vitamín E je skvelý pomocník počas cvičenia a tiež napomáha k hojeniu rán a regenerácie pokožky.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like