Toto je 10 prírodných zázrakov, ktoré pomôžu pri krehkých a slabých nechtoch

Mať silné a zdravé nechty, to nie je len trend, ale aj ukazovateľ zdravia. Niektoré z nás majú zdravé nechty aj bez námahy, niektoré zas musia používať špeciálne laky, aby sa im nechty nelámali, no sú aj také, ktorým bohužiaľ nepomáhajú žiadne kozmetické vychytávky. V tomto prípade môžete skúsiť prírodné elixíry, vďaka ktorým budete mať zdravé nechty.

VITAMÍN E

Okrem toho, že olej s vitamínom E zlepšuje stav nechtov, uzdraví vám aj nechtové lôžko. Tento olej zlepšuje krvný obeh a rast nechtov, čo vedie k ozdraveniu poškodených a krehkých nechtov. Aplikujte olej s vitamínom E priamo na nechty a nechtové lôžko.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt zdrave silne nechty

KOKOSOVÝ OLEJ

Kedže je kokosový olej antioxidant, vaše nechty budú chránené pred škodlivými účinkami voľných radikálov. Navyše má tento olej aj antibakteriálne vlastnosti. Jednoducho si jemným masírovaním aplikujte teplý kokosový olej na nechty a okolie, až pokým sa nevpije.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt kokosovy olej  na nechty

JABLKOVÝ OCOT

Aj jablkový ocot je veľmi vhodný na posilnenie nechtov, zmäkčenie kože a na podporu rastu nechtov. Stačí iba pridať jednu polievkovú lyžicu jablkového octu do pohára s teplou vodou a namočiť do nej prsty. Tento proces môžete opakovať denne, až pokým nebudete spokojné s výsledkom.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt jablčny ocot na nechty

OLEJ Z ČAJOVNÍKA

Kedže je olej z čajovníka veľmi silná antiseptická zložka, odporúčame ho pri aplikácii riediť s iným olejom. Napríklad zmiešajte 2 kvapky oleja z čajovníka s 1/2 lyžičkou olivového oleja (môžte použiť aj kokosový alebo mandľový) a následne túto zmes naneste na nechty a masírujte niekoľko minút.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt olej z čajovnika na nechty

CITRÓNOVÁ ŠŤAVA

Kedže citrónová šťava obsahuje vitamín C, ktorý prispieva k produkcii kolagénu, vaše nechty budú od nej silné a zdravé. Navyše citrónová šťava obsahuje aj alfa-hydroxykyselinu, ktorá uzdravuje prípadne trhlinky v nechtoch a jej okolí. Stačí ak vytlačíme polovicu citróna a šťavu zmiešame so šálkou teplej vody, do ktorej už len namočíme prsty na 5 až 10 minút.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt citronova šťava  na nechty

OLIVOVÝ OLEJ

Olivový olej je výborný na hydratovanie a výživu nechtov a jeho okolia. Vďaka obsahu vitamínu E stimuluje rast a napomáha k ozdraveniu poškodených nechtov. Jednoducho si vmasírujte 5 až 10 minút do nechtov teplý olivový olej.

Súvisiaci obrázok

VAJEČNÝ ŽĹTOK A MED

Vaječný žĺtok má vysoký obsah vitamínu A a mastných kyselín, ktoré majú výborný účinok na slabé, tenké a krehké nechty. Na boj so slabými nechtami pridáme do žĺtka 1/2 lyžičku teplého medu, zmiešame a aplikujeme priamo na nechty a na okolitú pokožku, necháme 15 minút pôsobiť a následne umyjeme.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt žltok a med  na nechty

ĽANOVÝ, MANDĽOVÝ A JOJOBOVÝ OLEJ

Ľanový olej má vysoký obsah mastných kyselín, minerálov a antioxidantov, vďaka ktorým budú vaše nechty rásť jedna radosť. Mandľový olej je zas vďaka obsahu vitamínov A, B a E, vhodný na zvlhčenie a vyživenie nechtov a pokožky. Ak chcete zas silnejšie a hrubšie nechty, siahnite po jojobovom oleji. Jednoducho si vmasírujte jeden z týchto olejov na nechty a okolitú pokožku.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt žltok a med  na nechty

Dúfame že sme vám poradili s vašimi nezbednými nechtami. Za vyskúšanie našich rád nič nedáte, tak hor sa do toho.

zdroj:brightside.me

You Might Also Like