Udržiavajte vašu chrbticu zdravú- súvisí s ňou váš vzhľad!

Na koľko žena vyzerá, toľko má rokov. Keď odhadujú vek osoby, tak v prvom rade venujú pozornosť tvári a postave. Ale to nie je všetko. Na nevedomej úrovni dokáže človek si všimnúť aj množstvo rôznych príznakov.

Mladosť tváre

Moja teta má 56 rokov a vyzerá na 30. mnohí známi jej závidia jej vonkajší vzhľad, ale dôvod nemôžu pochopiť. A ona  má len zdravú chrbticu.

tie mladé

„Mladá tvár a chrbtica – aké to má spojenie?“ Pýtate sa. Ale ono je…. Vek robí tvár. To je fakt. Ale vzhľad – to nie je len krásna a žiarivá pleť, ktorú môžeme niekedy prekryť make-upom. Avšak, žiadna kozmetika nemôže skryť proporcie tváre, krku, držanie tela a chôdze. A tieto faktory sú priamo spojené s chrbticou.

Reklama z televízie a internetu nám neustále hovorí o omladzujúcich krémoch, sér a maskách s rýchlym a úžasným efektom. Kozmetika, samozrejme robí svoje , ale netreba sa spoliehať len na ňu. Veď, čo je vo vnútri, je aj vonku.

Ak máte problémy s krčnou chrbticou, vtedy sa posunuli alebo stlačili medzistavcové platničky. To spôsobuje poruchy v nervových zakončeniach, krvného systému a lymfatických uzlín. Pod problém spadajú všetky časti hlavy – mozog, koža, svaly… Krémom a masážou sa to nedá napraviť.

chrbtice a žena

Príčiny

  1. Sploštenie medzistavcových platničiek sa často objavuje s vekom. Pri tomto sa šija stáva krátkou a hypertrofické krčné vychýlenie kazí prirodzené obrysy človeka.
  2. So stratou elasticity platničky strácajú svoju schopnosť tlmiť nárazy a začínajú stláčať krvné cievy, ktoré prichádzajú k hlave. Už pri malom prerušení prívodu krvi do mozgu spôsobujú bolesť hlavy, podráždenosť, únavu a poruchy spánku.
  3. Narušuje sa metabolizmus a tým vznikajú hlboké vrásky.
  4. Od stavu krčnej chrbtice závisí asi 60 svalov na tvári. Ak sú spazmické, môže to viesť  ku kompresii nervových vlákien a deformácii proporcií tváre, ovisnutej kože a ďalších známok starnutia.

  

Ako môžete vidieť, v tele je všetko prepojené. Každá žena vyzerá dobre, ak je jej chrbtica zdravá. Mladá tvár sa skrýva v chrbtici. Venujte tomu náležitú pozornosť a podporujte rad preventívnych opatrení. Prestaňte sa hrbiť pri sedení a chôdzi a začnite sa venovať užitočnému fyzickému cvičeniu.

V prípade potreby môžete nájsť množstvo jednoduchých, ale účinných cvičení na chrbticu a šiju pre všetky stupne pokročilosti. Zostaňte mladá a krásna na dlhé roky! A ja sa idem zapísať na jogu.

Ak bol tento článok pre vás užitočný, podeľte sa oň s ostatnými. Nech sú aj oni zdraví!

krásna žena zdroj: takprosto.cc  

You Might Also Like