Jóga vám pomôže s bolesťou krčnej chrbtice

Určite ste sa už stretli s bolesťou krčnej chrbtice, ktorá prišla z ničoho nič a úplne vás ochromila. Bolesť prichádza nečakane a vie nás paralizovať aj na niekoľko dní. Je pre nás jedna z najnepríjemnejších. Najhoršie na tom je, že bolesť v týchto oblastiach naznačuje, že máme vážny problém.

Napadlo vám niekedy odstrániť tieto bolesti prostredníctvom jogy? Používanie jogy na liečbu bolestí chrbta nie je až takou častou praxou. Avšak ľudia, ktorí to vyskúšali už na jogu nedajú dopustiť. Pravidelné cvičenie pomáha zmierňovať bolesti chrbtice a nabíja vám energiou.Prinášame vám zopár jogových polôh, pomocou ktorých odstránite napätie v oblasti krčnej chrbtice a chrbtice celkovo. Je to dôležité najmä pre ľudí, ktorí majú sedavé zamestnanie.

TERAPEUTICKÁ JOGA

Budete potrebovať podložku na cvičenie a joga blok.

1 Ľahnite si na chrbát, pod hlavu si dajte blok. Ruky spojte za chrbátom a natiahnite ich čo najviac ako môžete. Nerobte to nasilu, aby nedošlo k poškodeniu väzov.

2 Kľaknite si na kolená a hlavu dajte nadol. Pred hlavu si položte blok a položke si na neho lakte. Ruky ohnite smerom k chrbtici. Takto ostatne a zhlboka dýchajte 10-krát.

3 Kľaknite si na kolená, zadok položke na päty. Ruky spojte za chrbtom tak, ako je znázornené na obrázku.  Zhlboka dýchajte a hlavu udržujte v stabilnej polohe. Zo začiatku vás toto cvičenie bude bolieť, ale časom sa bolesť stratí.

4 Postavte sa a nohy dajte na šírku ramien. Predklonte sa, hlavu majte až pri kolenách. Ruky spojte za chrbtom a dajte ich za hlavu a následne dopredu. Tlačte všetkou svojou silou. Takto sa vaša chrbtica dokonale vyrovná.

5 Postavte sa k stene so spojenými nohami. Predlaktia oprite o stenu a následne sa prehnite s hlavou smerom dolu. Predlaktia musia byť stále celé opreté o stenu. Vydržte v tejto polohe po dobu 5 hlbokých nádychov.

6 Jeden blok si podložte pod chrbticu a druhý pod hlavu. Svoje telo úplne uvolnite a relaxujte. V tejto polohe zotrvajte 10 hlbokých nádychov.

7 Kľaknite si na kolená, zadok majte hore a ruky položke dole. Jedna ruka smeruje hore a druhá do boku. Hlava musí byť na podlahe. Urobte 10 hlbokých nádychov.

8 Sadnite si do tureckého sedu. Koleno jednej nohy zdvihnite a ťahajte k opačnému ramenu. Ruku si položke na nohu. Druhú ruku zasunte mierne za chrbát a hlavu vytočte do strany. Cvičenie opakujte pre každú nohu zvlášť a uistite sa, že máte svaly dostatočne natiahnuté.

Nakoniec máme pre vás jednu veľmi dôležitú radu, ktorá vám pomôže vyhnúť sa bolesti krčnej chrbtice. Nikdy sa pri chôdzi nepozerajte na telefón alebo iný prístroj. Je to veľmi neprirodzená poloha, ktorá škodí vášmu krku.

Chrbtica je os tela, ktorá ho celé drží. Ak nie je v poriadku, trpí tým celé telo. Preto je dôležité starať sa o ňu a dennodenne cvičiť aspoň pár minút. Týchto zopár jednoduchým cvikov vám nezaberie veľa času a vaša chrbtica sa vám poďakuje.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like