Najefektívnejšie spôsoby, ako znížiť dieťaťu horúčku bez liekov za menej, ako 5 minút!

Pre každého rodiča je veľmi stresujúce a bolestivé vidieť, ako jeho dieťa trpí. Má vysokú teplotu a celé horí ale štúdie ukazujú, že ak je vaše dieťa zdravé nie je sa čoho báť, keď vaše dieťa trpí horúčkou.

Horúčka je spôsob akým bojuje organizmus s chorobou alebo infekciou. Ak sa horúčka zhorší, vaše dieťa začne horieť ale to je prirodzené a máme tu hneď niekoľko spôsobov ako si s tým poradiť. Musíte mať však na pamäti, že ak táto horúčka trvá niekoľko dní, okamžite choďte za pediatrom!

3

Navštívte okamžite lekára , ak je Vaše dieťa mladšie ako tri mesiace a má horúčku! Vždy zavolať lekára pre dieťa, ktoré má 3 až 5 mesiacov, pokiaľ teplota dieťaťa dosahuje 38 a viac!

strúhaný zemiak

Zemiak umyjete a olúpete. Potom, čo je zemiak dôkladne umytý a olúpaný dajte ho do ponožky vášho malého. Zemiak mu zníži horúčku a vaše dieťa sa bude cítiť oveľa lepšie.

Brandy s vodou

V malom pohári musíte zriediť brandy s vodou v rovnakom pomere 1: 1. Potom túto zmes namočíte do gázy. Tú potom poriadne vyžmýkate a vložíte ju do ponožiek vašej ratolesti.

Studená hubka na čele

Toto je veľmi užitočný a účinný prostriedok ako znížiť vysokú horúčku. Pridajte studenú hubku na čelo vášho dieťaťa zatiaľ čo spí alebo odpočíva. S výsledkami budete spokojná.

Vlažná kúpeľ

Používajte vlažnú vodu na osvieženie vášho malého aby ste tak mohli zraziť jeho teplotu. Je to užitočná metóda pretože odparovanie vody z kože ochladí telo ateplotu zrazí na kolená.

Ventilátor

Udržujte ventilátor na nízku úroveň a nastavte ho tak, aby mohol vzduch cirkulovať okolo vášho dieťaťa. Nenechajte ho rovno na neho!

Pokoj a tekutiny

Vaše dieťa by malo prijať veľa studených jedál a nápojov, aby sa ich vnútorná teplota mohla upraviť.

Zbytočné vrstvy oblečenia

Všetky prebytočné kusy oblečenia im dajte preč, aby mohlo vaše dieťa prísť o vnútorné telesné teplo. Ak sa vaše dieťa trasie dajte mu iba ľahkú deku a tá ho zahreje.

Chladné miesto

Zdržujte sa len tam a ak sa vaše dieťa vyberie von a bude horúco, nechajte ho v tieni.

baby-1158889_960_720-768x576
zdroj: saludeficaz.com

You Might Also Like