Účinná avokádová diéta

S prudkými diétami a stratou hmotnosti však ruka v ruke ide aj negatívny vplyv na naše zdravie: slabosť, bolesti hlavy, tráviace ťažkosti či dokonca ochorenia tráviceho traktu. Je však možné schudnúť bez takýchto negatívnych dopadov a ešte aj chutne? Je! Vyskúšajte zdravú avokádovú diétu.

avokádo dobré

Chutná a naozaj výživná

Presne taká je avokádová diéta. So slovom „diéta“ si mnohí spájame najmä hladovanie, nedostatok jedla a obmedzovanie sa. Diéta založená na avokáde je však nesmierne výživná, čím sa hladu určite vyhnete. Obsahuje mnoho vitamínov, vlákniny a mastné kyseliny, ktoré sú pre náš organizmus veľmi potrebné a zdravé. Rastlinné oleje, ktoré sú v ňom obsiahnuté, sú nevyhnutné pre zdravé fungovanie všetkých našich orgánov.

Avokádové menu

avokádo chudnutie

Raňajky: polovica avokáda, 200-300g nízkotučného tvarohu (alebo bieleho jogurtu)

Obed: odporúčame pripraviť si šalát z avokáda, pridať varené vajíčko, uhorku a zelenú cibuľku. Druhou variantou môžu byť toasty s avokádovou pomazánkou a paradajkami.

Večera: 100g kuracích pŕs (prípadne morčacina, hovädzina alebo ryby) pripravených v rúre, štvrťku avokáda a nízkotučný tvaroh
avokádo

Pravidlá stravovania sa

Nezabudnite, že ak chcete, aby ste z avokáda vyťažili čo najviac, musí byť zrelé. To ľahko určíte aj podľa sfarbenia a najmä podľa toho, či je dostatočne mäkké. Dajte si však pozor na to, aby už nebolo prezreté.
avokádová strava
Mliečne výrobky, ktoré budete kombinovať s avokádom, by mali mať nízky obsah tuku, pretože v samotnom avokáde je ich teda neúrekom. Čo sa týka pečiva – toastov – odporúčame zvoliť nekvasený celozrnný chlebík.
strava s avokádom

Dôležité je aj to, aby bola večera dostatočne sýta. Prečo? Preto, aby ste po nej nemuseli odolávať nutkaniu otvárať chladničku.

Všetko, čo teda musíte urobiť, je vydržať pár dní na takejto diéte a uvidíte, akí budete prekvapení výsledkom! Vyskúšajte týždeň s avokádovou diétou.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt avokadova dieta

Výhody avokádovej diéty

Pokiaľ avokádo zaradíte do vašeho jedálnička a aj po diéte si ho doprajete aspoň raz alebo dvakrát týždenne, vaše telo sa vám nesmierne odvďačí. Obsahuje totiž kyselinu listovú a pantonénovú, ktoré majú veľmi priaznivý vplyv najmä pre ženské zdravie.

Taktiež stojí za zmienku, že pravidelná konzumácia avokáda znižuje riziko vzniku nádorových ochorení, telo obohacuje o horčík, železo, meď, mangán, vitamíny K, C, D a E. Tak čo, zaradíte túto úžasnú potravinu do svojho jedálnička?

zdroj: sovkusom.ru

You Might Also Like