Domáci liek na čistenie krvných ciev.

Chcete si doma pripraviť nápoj na opláchnutie obehového systému? Chcete, aby vaše žily a cievy žiarili ako z krabice? Vyskúšajte tento osvedčený domáci recept na čistenie krvných ciev. Naše babičky to už vedeli a nebojte sa, nemusíte to podávať intravenózne!

Domáci liek na čistenie krvných ciev vie aj Ayurveda

Recept na prípravu tohto nápoja vedeli naše babičky a indické babičky ešte o niečo dlhšie. Recept sa používa v starovekej indickej prírodnej liečivej ajurvéde už tisíce rokov. V tomto prípade je potrebné dať Indiánom a babičkám za pravdu. Tri zložky patria medzi tie zložky, ktoré označujeme ako superpotraviny. Neznamená to, že vám zaručí nesmrteľnosť, ale robia zázraky s krvnými cievami. Žltý nápoj má prieraznosť ako nič podobné. Má pozitívny vplyv nielen na cievy a obehový systém, ale aj ako podpora imunitného systému, liek na prechladnutie a chrípku a ako obľúbený nápoj na podporu chudnutia.

Zázvor proti cievnym ochoreniam

Čerstvý zázvor z odnoží zázvoru je známy svojou citrusovou, korenistou až sladkou chuťou. Štipľavé chute sú často spojené so silnými liečivými schopnosťami a zázvor ich určite má. Jeho antibakteriálne a protizápalové vlastnosti sú široko používané pri rinitíde a prechladnutí, žalúdočných problémoch alebo chudnutí. A čo robí zázvor s vašimi krvnými cievami? Znižuje hladinu cholesterolu, čo je dôležité pre telo, ale jeho nadmerná prítomnosť v obehovom systéme môže spôsobiť cievne a srdcové ochorenia. Zázvor stimuluje krvný obeh, ale u niektorých ľudí môže spôsobiť aj takzvané „búšenie srdca“.

Cesnak zabraňuje kôrnateniu krvných ciev

Každý deň máme cesnak na tanieri. Doslova a obrazne. Cesnak je populárna superpotravina, ktorá je známa nielen v prírodnej medicíne, ale aj vo farmakológii. Cesnak je bohatý na selén, vápnik, jód, vitamíny A, B a C. Všeobecne sa používa ako antibiotikum a antiseptikum. V kombinácii s medom lieči prechladnutie a chrípku. Má tiež veľký vplyv na krvné cievy a obehový systém. Znižuje krvný tlak, cholesterol a doslova čistí cievy a zabraňuje kôrnateniu tepien.

Elasticita a posilnenie stien krvných ciev citrónom

Kyslý citrón je neodmysliteľne spojený s vysokým obsahom vitamínu C. Obsahuje tiež vitamín B a provitamín A, vápnik, draslík, fosfor, horčík, železo a zinok. Na čistenie krvných ciev je dôležitá prítomnosť flavonoidov s antioxidačnými vlastnosťami. Pôsobia preventívne na obehový systém, posilňujú steny kapilár, elasticitu krvných ciev a minimalizujú tvorbu krvných zrazenín.

Pripravte si domáci liek na čistenie krvných ciev nasledovne

Existuje veľa receptov na nápoj z týchto troch hlavných zložiek. Obľúbené pomery ingrediencií sú 4 cm čerstvého zázvoru, 4 strúčiky cesnaku, 4 citróny v bio kvalite alebo bez šupky a 2 litre vody. Odporúčam všetko umyť, odstrániť šupky a citrónové semienka a rozmixovať ručným mixérom priamo v hrnci. Potom zmes zahrievajte na miernom ohni asi pol hodiny. Scedíme cez jemné sito a uložíme do chladničky. Odporúčaná dávka je jeden pohár denne, ideálne na prázdny žalúdok. Pretože nápoj je veľmi kyslý až ostrý, môžete ho osladiť medom.

Zdroje: healthytasteoflife.comprosvet.cz

You Might Also Like