Mám dávno po 60-tke, ale moja tvár nepozná žiadne vrásky či ovisnutú kožu. Toto je moje tajomstvo krásy!

Masky na tvár sa dajú pripraviť takmer z akýchkoľvek produktov. Existuje však jedna ingrediencia, ktorá má na pleť zázračný účinok a odborníci v kozmetike jej dali prezývku domáci botox.

Jedná sa o škrob. Nielen, že pleť vyrovná , ale zanechá ju i hladkú!

2

Pri pravidelnom používaní masiek zo škrobu dostane vaša pleť jedinečnú pružnosť .Na rozdiel od botoxu je škrob úplne bezpečný, pretože riziko nežiaducich účinkov je prakticky nulové. A nebojte sa, vaša mimika sa určite nezmení. V nasledujúcom článku vám prezradíme, prečo je maska na báze škrobu prospešná a ako si ju pripraviť.

3

Ženská pleť je hydratovaná, obohatená o vitamíny a zdravú farbu. Tento fakt pomáha nielen starostlivosť, ale aj prvým známkam starnutia. Čím skôr začnete, tým vyššiu šancu máte na dlhodobejšie zachovanie krásy a mladosti vašej pleti.

Okrem toho, že škrob reguluje tvorbu mazových žliaz, suchá koža sa prestane olupovať a mastná žiariť. Avšak aj pri týchto maskách existujú kontraindikácie. Ak sú na vašej tvári čerstvé ranky či zápal, odložte ich aplikáciu radšej na neskôr.

4

Masku by ste si mali aplikovať 2x týždenne po dobu 1-2 mesiacov, v závislosti od príznakov starnutia na vašej pokožke.

Vyhladzujúca maska ​​s paradajkami

1 paradajka
1 vaječný žĺtok
1 lyžička zemiakového škrobu
1/2 lyžičky olivového oleja

postup

Odstráňte z paradajky kožu, roztlačte ju na kašu a pridajte k nej zvyšné ingrediencie.
Hotovú zmes naneste rovnomerne na tvár, s výnimkou očného okolia a nechajte pôsobiť 15 minút. Zmyte teplou vodou a naneste na pokožku výživný krém.

Vyživujúca maska ​​s botoxovým efektom

1 PL roztlačeného banánu
1 PL zemiakového škrobu
1 PL šľahačky

9

postup

Ingrediencie zmiešajte do jednotnej konzistencie.

10

Naneste ju na vyčistenú tvár a nechajte pôsobiť 15 minút. Zmyte ju vodou izbovej teploty a naneste hydratačný krém.

11

Škrob môžete pridať nielen do pleťových masiek, ale aj ako prostriedok na sprchovanie. Zmiešajte si 1 PL zemiakového škrobu s 1 litrom vody izbovej teploty. Po umytí si prípravok zmyte čistou vodou.

 

You Might Also Like