Odstránte rozšírené póry- recepty na vyhladenie pokožky

 Určite že zväčšené póry dávajú človeku nedokonalý vzhľad a vytvárajú priaznivé prostredie pre množenie baktérií, čo vedie k riziku zápalu.
 Zväčšené póry na tvári dokážu vytvoriť zdanie, že vaša pokožka vyzerá staršie a nezdravo.Okrem toho, môžu viesť aj ku vzniku ďalších kožných problémov ako sú akné či čierne tukové bodky. To platí obzvlášť pre ľudí s mastnou pokožkou.

Našťastie, existuje množstvo prírodných spôsobov na zúženie pórov, ktoré fungujú oveľa lepšie ako komerčné kozmetické prípravy.No a v neposlednom rade, sú oproti nim aj oveľa zdravšie.

Chceli by sme vás oboznámiť s domácimi, ale efektívnymi maskami na stiahnutie pórov ktoré vám zaručia dobré výsledky.

Maska z medu, citróna, jablka a jogurtu

Ide o večernú masku, ktorá zaručí výborné výsledky.

Postrúhajte jablko, do neho pridajte  polievkovú lyžicu jogurtu, medu a citrónovej šťavy. Ak máte citlivú pleť, použite menej citrónovej šťavy – jednu čajovú lyžičku namiesto polievkovej.Všetko dobre premiešajte.Masku si naneste na tvár a nechajte pôsobiť 15 až 20 minút. Nakoniec ju zmyte vlažnou vodou.

Mandľová maska

Vložte 1/3 pohára mandlí do mixéra a mixujte ich dovtedy, kým z nich nebude prášok. Potom pridajte vodu, aby sa z toho vytvorilo kvázi cesto.Túto masku si potom naneste na tvár a nechajte ju tam pôsobiť 30 minút. Podobe, ako v predošlom recepte, ju na konci z tváre zmyte vlažnou vodu.

Procedúru opakujete aspoň 2 krát do týždňa.

Ílová maska

Tento druh masky je potrebné si pripraviť niekoľko dní dopredu. Mala by sa však používať maximálne raz týždenne. Íl zabezpečuje, že vaše póry lepšie dýchajú, odstraňuje z nich nechcené nečistoty či maz a robí póry menšími.

Maska z uhorky, jablka, vajíčka a mlieka

Zmiešajte vajíčko s práškovým mliekom. Vložte zmes do mixéra, pridajte  pár kúskov nakrájaného jablka a niekoľko plátkov uhorky.Vypracujte z toho pastu, ktorú si nanesiete na tvár. Nechajte ju tam pôsobiť 15 minút a napokon ju zmyte  vlažnou vodou.

Citrónová maska

Zmiešajte malé množstvo citrónovej šťavy s vodou a aplikujte ju na tvár pomocou vatových chumáčikov alebo bavlnených tampónikov.

Po pol hodine si umyte tvár studenou vodou. Túto masku nepoužívajte ak máte pleť citlivú na citróny.

Kvapky citrónovej šťavy

Jediné, čo potrebujete urobiť, je pridať zopár kvapiek citrónovej šťavy do vášho obľúbeného krému na tvár a ten potom naniesť na pokožku.Po 15 až 20 minútach si tvár umyte vlažnou vodou.

Srvátka

Srvátka sa zvyčajne používa na prečistenie pleti, no dokáže pomôcť aj s vyhladzovaním pokožky a zmenšovaním veľkých pórov.Večer si umyte tvár s vatou alebo bavlneným tampónikom namočeným v srvátke. Počkajte 20 minút a potom si tvár umyte studenou vodou.

Papája

Položte si na tvár plátky nakrájanej papáje. Nechajte ju pôsobiť 15 minút a napokon si tvár umyte vlažnou vodou.Táto maska je efektívna aj v prípade výskytu vyrážok.

Majonéza

Skombinujte vajíčko s čajovou lyžičkou octu a túto zmes pridajte  do majonézy a dobre premiešajte.Masku aplikujte na problémové miesta a nechajte ju pôsobiť 20 minút. Má výborné výsledky so sťahovaním pokožky.

Ide o olejnatú masku, ktorá nie je príliš vhodná pre ľudí s mastným typom pokožky.

Píling

Píling je účinný pri odblokovávaní a zmenšovaní veľkých pórov, keďže odstraňuje odumreté vrstvy pokožky a tým vyhladzuje kožu.

Mikrodermabrázia

Mikrodermabrázia je veľmi príjemná a bezbolestná metóda ošetrenia pleti. Je to terapeutická metóda, ktorá pracuje na princípe jemného mechanického obrusovania vrchnej vrstvy pokožky pomocou špeciálnych nadstavcov systémom vákuového odsávania. Jedná sa o veľmi šetrnú metódu vhodnú pre každý typ pleti, pomocou ktorej dosiahnete okamžité viditeľné výsledky.

zdroj: costmart.ru

You Might Also Like