Rakovine prsníka predídete detoxom podpazušia

Rakovina prsníka býva dlho bez zjavných príznakov. Klinické príznaky rakoviny prsníka sa najčastejšie rozdeľujú na celkové a miestne. Celkové príznaky bývajú nešpecifické, patrí sem subfebrília (zvýšená teplota) , bolesti krčnej a hrudnej chrbtice a únava . Celkové príznaky sú známkou vzdialených metastáz. Oveľa častejšími sú však lokálne prejavy karcinómu prsníka ako nebolestivé zdurenie, rezistencia s nepravidelnými okrajmi a to kdekoľvek v prsníku.

Toto riziko zvyšuje aj nanášanie kozmetických prípravkov ako sú antiperspiranty, deodoranty a podobne.

Faktom je, že väčšina bežných kozmetických produktov, ktoré sa predávajú v obchodoch, sú toxické a chemické látky z nich sa zvyknú usádzať v tkanivách, ktoré sú im najčastejšie vystavené.

Z uvedeného dôvodu je špeciálna detoxikácia podpazušia výborným spôsobom, ako znižovať riziko rakoviny prsníka.

Ako vzniká rakovina prsníka

 Zvyčajne vzniká ako rakovina závislá na hormónoch. V týchto prípadoch rast a progresia nádorov korešponduje s hladinami estrogénu v krvi.

Komerčné kozmetické prípravky ako sú deodoranty alebo antiperspiranty obsahujú rôzne chemické látky.

K tým najhorším radíme napríklad parabény, propylén glykol, triklosan, soli hliníka, TEA, DEA, farbivá či kuaternium.

Mnohé z uvedených látok napodobňujú estrogén a tým výrazne zvyšujú riziko rozvoja rakoviny prsníka.
Rakovina prsníka - eliminujte riziká vzniku!

Zaujímavé zistenia štúdií

Štúdia publikovaná v roku 2007 v Žurnále anorganckej biochémie skúmala vzorky prsníkového tkaniva zo 17 pacientok, ktoré podstúpili mastektómiu (odstránenie prsníka).

Výsledky ukázali, že tie ženy, ktoré používali antiperspiranty mali depozity hliníka v prsníkovom tkanive a jeho koncentrácie boli najvyššie práve v blízkosti podpazušia. Niektorí experti tvrdia, že aj parabény zvyšujú riziko rakoviny prsníka a to práve tým, že napodobňujú estrogén. Dokonca, parabény boli objavené vo vnútri nádorov!

Dr. Darbre hovorí:

„Parabény sa používajú ako konzervačné látky v tisíckach kozmetických, potravinárskych a farmaceutických produktoch. Toto je však prvá štúdia, ktorá poukazuje na ich akumuláciu v ľudských tkanivách.

Pre nás to znamená zistenie, že keď sú ľudia týmto látkam vystavení, dochádza k ich následnej akumulácii v organizme,“

Je potrebné si uvedomiť, že potenie sa je prirodzenou telesnou funkciou, keďže potom sa telo zbavuje toxických látok. Je preto dôležité, aby boli póry v podpazuší uvoľnené. Pod kožou sa totiž v daných miestach nachádza množstvo uzlín, ktoré z okolitých tkanív odvádzajú nečistoty a chemické látky.

Dnes vám ukážeme ako pomocou detoxu podpazušia dokážete uvoľniť póry a vytiahnuť von toxíny a zvyšky chemických látok, ktoré tam v dôsledku používania antiperspirantov mohli uviaznuť.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt ako predísť rakovine prsníka

Detox podpazušia

Na detox podpazušia budete potrebovať nasledujúce suroviny:

3 kvapky rozmarínového vonného oleja
1 polievkovú lyžicu jablčného octu
1 polievkovú lyžicu bentonitového ílu
5 kvapiek vonného oleja z koriandru

Postup:

V sklenenej miske zmiešajte íl s jablčným octom a potom do toho ešte pridajte vonné oleje. Po dôkladnom rozmixovaní získate jemnú pastu, podobnú kyslej smotane.

Aplikácia

1. Natrite tenkú vrstvu pripravenej zmesi do vášho podpazušia a nechajte ju pôsobiť pár minút.
2. Potom si podpazušie dobre umyte.
3. Procedúru opakujte na dennej báze, až kým zápach neustane a tento váš detox, ktorý je zároveň aj prírodným deodorantom, neprestane mierne dráždiť vašu pokožku.
4. Potom procedúru aplikujte podľa potreby.

Nezabúdajte na to, že vaše telo potrebuje mať spôsob, akým sa zbavuje toxínov. Počas detoxikačnej procedúry pite dostatok tekutín, ktoré podporujú vyplavovanie škodlivých látok z tela.

zdroj: womenshealthmag.com

You Might Also Like