Ako odstrániť obličkové kamene za 10 dní bez toho, aby ste šli pod nôž? Vyskúšajte tento trik!

Liečiť vzniknuté obličkové kamene pomocou domácej liečby znie ako sen. No nemusí to byť sci fi, ale realita! Existuje totiž jedna potravina, ktorá čistí obličky, odstraňuje piesok a drobné kamene z obličiek a močového mechúra!

Ak niekto zažil obličkový záchvat, nemusíme mu pripomínať nepríjemnú prudkú bolesť vystreľujúcu k trieslam. Bolesť spôsobuje upchatie močovej rúry obličkovými kameňmi. Časté je aj zvracanie či nevoľnosť. Ak by sme vám povedali, že obličkovým kameňom sa môžete vyhnúť obyčajným prosom, uverili by ste?
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt proso a obličky

Prírodné liečivo

Predchádzať obličkovým kameňom môžeme pomocou jednoduchého receptu z ruskej ľudovej medicíny. Na prípravu nepotrebujeme drahé medikamenty z lekárne. Postačí voda a proso! Výhody tejto obiloviny sú nielen v prevencii proti vytvoreniu kameňov, ale odstraňuje aj z obličiek piesok, menšie kamienky a ženám pomáha pri zápaloch močového mechúra.

Recept

Budeme potrebovať:
200 gramov prosa (čo je približne jedna šálka). Počas dňa oplachujte proso v teplej vode. V noci ho necháme odpočívať. Na druhý deň si pripravíme väčší hrniec (objem aspoň tri litre), vložíme preplachované proso, pridáme do 2/3 hrnca vriacu vodu.  Hrniec už len zabalíme, prikryjeme a necháme do nasledujúceho dňa odležať.

Elixír zdravia

Na ďalší deň máme medicínu pripravenú. Vzniknutá biela priehľadná kvapalina je to, čo môžeme piť v neobmedzenom množstve, kedykoľvek chceme. Liek prelejeme do fliaš, uskladníme a máme ho po ruke.
Pri pravidelnom užívaní by sme počas dvoch týždňov mali spozorovať výsledky.

Proso si pokojne doprajte aj na raňajky. Na jednu šálku prosa potrebujete 3 šálky vody, ktoré spolu stačí povariť približne 15 minút, až do vtedy, kým nevznikne kaša. Ak vám chuť samotného prosa prekáža, vhodné je nakvapkať na vrch citrón či olivový olej alebo med. Touto kombináciou nič nepokazíte, práve naopak. Okrem prechádzaniu tvorby kameňov si čistíte pečeň, napomôžete rozkladu nielen obličkových, ale aj žlčníkových kameňov.

Máme tu pre vás aj iný recept ktorý je naozaj účinný. Tak si ho s nami vyskúšajte:

Potrebujeme:

Na výrobu sirupu pre odplavenie obličkových kameňov budete potrebovať tieto suroviny:

100 ml olivového oleja
100 gramov koreňa petržlenu
100 gramov citrónov
100 gramov medu

Príprava:

1. Dobre očistite citróny a aj s kôrou ich nakrájajte na menšie kúsky. Potom ich vložte do mixéra a na jemno rozmixujte.

2. Očistite koreň petržlenu, nakrájate na kúsky a vložte ho do mixéra k citrónom.

3. Pridajte aj med a olivový olej a znova všetko rozmixujte na homogénnu hmotu.

4. Premiestnite zmes do sklenenej uzatvárateľnej nádoby a vložte ju do chladničky.

Užívanie

Každé ráno na prázdny žalúdok užite 1 polievkovú lyžicu tohto sirupu.

Počas dňa potom pite dostatok čistej vody a čerstvých ovocných alebo zeleninových džúsov. Užívajte dovtedy, kým sa kamienky nevyplavia a bolesť neustane.

Sirup je vhodný aj ako prevencia tvorby kamienkov a tiež vtedy, keď sú ešte malé a nespôsobujú žiadne zdravotné ťažkosti.

Ako pôsobí?

Citrón je základom sirupu, ktorý napomáha rozpúšťaniu kamienkov a zmenšovaniu ich objemu, aby sa ľahšie presúvali cez močové trubice.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt citrony a med a petržlen na obličky

Petržlen je výborným diuretikom, ktorý podporuje tvorbu moču.

Olivový olej zasa slúži ako mazadlo, ktoré uľahčí prechod kamienkov trubicami.

Med poskytuje protizápalové účinky a zmierňuje bolesti spôsobené prechodom obličkových kamienkov močovodmi a močovou trubicou.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt citrony a med a petržlen na obličky

zdroj: healthyfoodhouse.com

You Might Also Like