Ako sa zbaviť os v záhrade. Vyrobte si domácu pascu na osy.

Domáce pasce na osy sa budú hodiť najmä v letných mesiacoch a na jeseň, keď sú osy najaktívnejšie a najnepríjemnejšie. Ak máte doma záhradu, kde vás neustále otravujú osy, ktoré sú nebezpečné hlavne pre alergikov, musíte zasiahnuť. Osy je potrebné zlikvidovať čo najmenej agresívnym spôsobom. Ako urobiť pascu na osy?

Domáca pasca na osy

Vytvorenie pasce na osy z PET fľaše nie je ťažké. Všetko, čo potrebujete, je klasická plastová fľaša, ktorej odrežete asi desať centimetrov z hrdla. Otočte odrezané hrdlo smerom k fľaši a prilepte ho lepiacou páskou.

Pred lepením však v mieste lepenia zabaľte šnúrku, ktorú zlepíte spolu s hrdlom fľaše. Šnúrka umožňuje priviazať pascu na strom alebo iné vhodné miesto, kde sa najviac nachádzajú osy.

Ako nalákať osy

Ak máte túto jednoduchú pascu na osy vyrobenú, stačí do nej naliať nejakú návnadu.

Osy môžete nalákať do pasce, napríklad kolovým nápojom, pivom alebo nejakou sladkou limonádou, ktorá sa osám veľmi páči.

Ako sa zbaviť osy v záhrade?

Ak máte doma väčšiu záhradu alebo záhradu, musíte pascu dobre umiestniť. Jedna pasca by sa mala používať na približne 25 metroch štvorcových. Preto je potrebné umiestniť niekoľko pascí na väčšiu plochu záhrady.

Neumiestňujte pasce na osy príliš blízko miesta, kde chcete sedieť. Osy sa začnú zhromažďovať okolo pasce a mohlo by dôjsť k zbytočnému útoku.

V pasci by sa osa mala utopiť

Vďaka tomu, že osa letí do pasce iba cez hrdlo plastovej fľaše, bude mať problém sa z nej dostať a v 99% prípadov sa utopí v tekutine. Ak osy vyletia, je potrebné znížiť krk z pasce.

Pascu nemusíte používať len na chytanie osy, ale aj na iný hmyz, ako sú rovnako nepríjemné muchy. Koniec koncov, uvidíte to hneď, ako zavesíte svoju domácu pascu na záhradu alebo záhradné posedenie.

Pri nalievaní sladkej tekutiny do pasce sa snažte neobliať oblasť okolo pasce tak, aby osy nelietali okolo.

You Might Also Like