Ako sa hodiť do rannej pohody? 6 trikov ako to zvládnete.

Určite ste neraz počuli o prísloviach: „Ranné vtáča ďalej doskáče!“ Či „Ráno múdrejšie večera!“. Znovu a znovu počúvame o výhodách skorého ranného vstávania. Je ale ľahšie o ňom len hovoriť ako konať, máme pravdu? Spísali sme pre vás mini návod, ako si také ráno naplno užiť a čerpať z neho výhody po celý deň.

1) Dodržujte spánkovú hygienu!

Toto pravidlo je potrebné dodržiavať každý večer predtým ako sa chystáte do postele. Prečo spomíname zvyky, ktoré je potrebné dodržiavať večer nie ráno?Odpoveď je veľmi jednoduchá. Správna spánková hygiena významne ovplyvní vaše prebúdzanie, teda psychické i fyzické rozpoloženie.

Vytvorte si svoj vlastný spací rituál a prísne ho dodržujte každý večer . Uvidíte, že sa bez neho za pár dní dobrovoľne nezaobídete.   Navrhnite si ho tak, aby bol ľahko realizovateľný! Vaše budúce   „ja“ vám poďakuje.

Spánkový rituál môže vyzerať napríklad takto:

Vypijete šálku upokojujúceho čaju či teplého mlieka s medom.
Vyvetráte si v spálni na 10min.
Necháte prevoňať spálňu ľahkou kvetinovou vôňou.
Relaxujete a upokojíte svoju hlasnú myseľ! Čítajte knihu, počúvate hudbu či meditujete.

Spokojne spíte.

2) Vymeňte tmu za svetlo!

Ihneď po prebudení odostrite záclony či žalúzie. Vnútorné hodiny ľudského tela sú veľmi citlivé na svetlo a tmu. Silná dávka slnečných lúčov vám pomôže urýchliť a spríjemniť prebudenie. Tak hurá do toho,
privítajte slnko vo svojej spálni!

spálne

3) Pretiahnite sa!

Vyčleňte si každé ráno 20 minút na poriadne pretiahnutie. Cvičenie, joga či jazda na rotopede spôsobí explóziu hormónov šťastia a zbaví vás nežiadúcich toxínov, ktoré negatívne ovplyvňujú aj spánok.

Možno si hovoríte, že sme šialení. Ako si preboha nájsť čas na cvičenie, keď sa sotva prinútite v rýchlosti raňajkovať? Jedna z najväčších sebelží totiž znie: „Nemám čas!“ Všetko je len o správnom načasovaní a vašom prístupe.

Naozaj stojí za to to vyskúšať! Veríme, že už na prvýkrát budete sami prekvapení, že to vlastne nie je vôbec zlý nápad a za krátku dobu si rannú rozcvičku zamilujete! Navyše budete stále v skvelej kondícii! Cvičenie zvýši vašu produktivitu počas dňa a ideálne pripraví pre dobrý spánok, až sa vrátite večer späť do postele.

4) Raňajkujte!

Odštartujte ráno zdravými raňajkami! Verte, že rána sú produktívnejší, ak nie ste hladní. Najväčší podiel cukru v strave by mala obsahovať práve raňajky. Cukry sú obrovským zdrojom energie a zároveň sú pre telo ťažko stráviteľné, preto je vhodné začať výdatnými raňajkami, ak nie ste práve na špeciálnej diéte či odporcovia všetkého cukru.

Dajte si ovsenú kašu s orechmi,, šalvie pudding s ovocím alebo čerstvý ovocný či zeleninový fresh juice. Za žiadnu cenu raňajkách nenahradzujte kofeínom. Ranná káva na lačno vám skôr či neskôr môže spôsobiť nepríjemné žalúdočné a iné zdravotné problémy.

raňajky

5) Zvýšte produktivitu!

Preháňajú sa vám ráno hlavou myšlienky na to, čo dnes robiť nechcete? Tie vás budú dvíhať z postele len ťažko. Začnite skôr premýšľať o tom, čo by ste dnes mohli zmeniť alebo na čom zapracovať a posunúť sa. Ráno je ideálny čas pre hlboké myšlienky a kreatívne nápady! Avšak za podmienky, že ste predošlú noc kvalitne prespali.   

6) Odmeňte sa!

Dodržali ste celý týždeň pravidlá ranného vstávania? Výborne! Kúpte si darček, zájdite si do obľúbenej reštaurácie alebo urobte niečo iné, čo vás poteší. Odmena je pre každého správnou životnou motiváciou.
zdroj: takprosto cc

You Might Also Like