PREČO ZAČAŤ JESŤ ČUČORIEDKY. TOTO OVOCIE MÔŽE PRINIESŤ ZÁZRAKY!

Čučoriedky určite vedú toto leto! Nastal čas, aby sme si ich plne užívali!
Tieto plody obsahujú vitamíny A a C, tiež sú bohaté na zdroj fosforu, vápnika, horčíka, sodíka a železa. Plody sú bohaté na antioxidanty, čo znižuje množstvo cukru v krvi. Sú priamo stvorené pre diabetikov. Nižšie je uvedených 5 liečivých vlastností čučoriedok.

1. Pomoc v boji proti rakovine

Čučoriedky majú svoju krásnu farbu vďaka antokyanínom, ktorý potláča šírenie rakovinových buniek. Okrem toho obsahujú kyselinu galovú, ktorá tiež eliminuje tieto bunky bez poškodenia zdravých.

2. Pozitívny vplyv na zrak

Výskumníci z celého sveta opakujú, že vysoké množstvo anthokyanínov zlepšuje videnie. Z tohto dôvodu by mali čučoriedky konzumovať hlavne vodiči, piloti alebo ľudia pracujúci na počítači. Napríklad v japonských kanceláriách je šťava z čučoriedok priamo potrebná. Unavené oči poskytujú potrebnú úľavu. Čučoriedkový extrakt sa pridáva aj do kvapiek a tabliet na regeneráciu očnej banky.

3. Detox a chudnutie

Americké čučoriedky obsahujú triesloviny, ktoré bojujú s batériami a blokujú toxíny. Čučoriedky viažu toxíny a ťažké kovy – detoxikujú telo. Vlákna a pektín naopak podporujú trávenie.

4. Silné srdce

Podľa najnovšieho výskumu spoločnosti Harper, spotreba čučoriedok znižuje riziko srdcových ochorení a problémov s krvným obehom. Má pozitívny účinok na krvné cievy a zlepšuje priepustnosť. Znižuje vysoký krvný tlak, hladinu zlého cholesterolu a zvyšuje hladinu dobrého.

5. Zbraň proti starnutiu

Konzumácia veľkého množstva čučoriedok tiež regeneruje poškodené nervové bunky a podporuje vznik nových. Podporuje dobrú pamäť, spomaľuje procesy starnutia a tiež zaručuje krásnu pleť – to všetko vďaka vitamínom A a C!

Rada: Vývar z čučoriedkových listov zachytáva a zmierňuje zápal močových ciest.

Už sme vás  presvedčili, že čučoriedka je super ovocie?
Zdroj: polubione pl

You Might Also Like