STAČÍ LEN 30 MINÚT A MÁTE VYROBENÝ TEN NAJJEMNEJŠÍ BALZAM NA VAŠE PERY. JEMNEJŠÍ SI NEKÚPITE ANI V OBCHODE

Pokožka na ústach je veľmi jemná a citlivá, preto potrebuje neustálu starostlivosť. Keďže balzamy na pery, ktoré sú dostupné v obchodoch obsahujú množstvo zbytočných chemických látok, rozhodli sme sa predstaviť vám jeho domácu receptúru!

домашний бальзам для губ рецепт

Všetky ingrediencie sú prírodné a práve preto sa postarajú o zdravie a krásu vašich pier. Čo sa týka komponentov, môžu sa líšiť, no my sme si dnes pripravili bezkonkurenčný balzam s vôňou škorice a čokolády.

Potrebujete

Sviečku zo včelieho vosku
30 g rafinovaného oleja (olivový, slnečnicový…)
10 g medu (1/3 PL)
Škorica a kakaový prášok

Postup

  1. Zmiešajte si 20 g oleja a vosk. Ak pridáte príliš veľa včelieho vosku, balzam bude veľmi pevný. Optimálne množstvo vosku – nie viac ako 40%. Ingrediencie môžete zmiešať aj v nasledujúcom pomere: 2/3 zhutneného vosku a 1 PL oleja.

домашний шоколадный бальзам для губ

  1. Výslednú zmes nechajte roztopiť vo vodnom kúpeli. Pridajte med a dobre premiešajte.

как сделать домашний бальзам для губ

  1. Nezabudnite ani na škoricu a kakaový prášok – stačí po jednej štipke.

Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt škorica a čokoláda

  1. Zmes odstráňte z tepla a rýchlo vylejte do vhodnej nádoby. Nechajte stvrdnúť. V prípade, že nemá vhodnú konzistenciu, vždy ju môžete rozpustiť vo vodnom kúpeli a pridať trochu vosku alebo oleja.

бальзам для губ домашнего приготовления

Nech sa jedná o akýkoľvek prípravok, vždy si ho najskôr vyskúšajte na vyčistenej oblasti kože, aby sa zabránilo nežiaducim alergickým reakciám.
zdroj: taprosto cc

You Might Also Like