Herpes vírus nie je len mierne ochorenie kože.

Herpes pozná každý z nás. Taktiež ovčie kiahne. Mnohý z nás sme sa s týmito ochoreniami stretli dokonca na vlastnej koži. Čo som však vôbec netušila je, že tieto na pohľad úplne odlišné choroby majú niečo spoločné. Ich pôvodcom je vírus herpes! Veľa ľudí sa mylne domnieva, že „horúčka na perách“ je len znakom oslabenej imunity či nejakého vnútorného zápalu a v konečnom dôsledku nejde o nič vážne. To je však obrovský omyl.

Nakoľko sme o tomto víruse málo informovaní, nakazení ľudia málokedy dodržiavajú potrebné opatrenia, aby zabránili jeho prenosu na iné osoby. Mali by mať vlastné uteráky, príbor, poháre, hygienické pomôcky, atď. Prenos z človeka na človeka je rýchly a možný až 4 spôsobmi. Osobným kontaktom (priami dotyk), sexuálnym stykom, prenosom z matky na dieťa a dokonca aj vzduchom. Ľudia, ktorým sa herpes urobí napríklad na pere, by mali byť opatrní dokonca aj čo sa týka prenosu tohto vírusu v rámci ich vlastného tela. Ak im totiž praskne, rukou si ho môžu preniesť napríklad do očí a podobne.

Súvisiaci obrázok

Herpes vírus

Herpes vírus bohužiaľ nie je až taký známy a mnoho ľudí o ňom stále nemá dostatočné informácie, preto by ste mali byť maximálne opatrní, aby ste sa tejto zákernej chorobe vyhli. Pokiaľ sa vírus v našom tele nachádza v „režime spánku“, nie je nebezpečný, ale jeho aktivácia môže spôsobiť napríklad tieto typy ochorenia:

Tento vírus je naozaj veľmi nákazlivý. Napríklad v prípade, ak má vaše dieťa ovčie kiahne, môže sa vírus preniesť na vás a prejaviť sa ako pásový opar.

Ten sa objaví v mieste, kde sa herpesu podarilo najviac oslabiť nervové bunky. Môže to byť úplne ktorákoľvek oblasť kože.

Najnebezpečnejší je v prípade, ak napadne bunky v mozgu. Ak dôjde k infikovaniu spánkového laloku, následky môžu byť veľmi vážne, dokonca smrteľné.

Tí, ktorí takéto ochorenie prekonajú, sa môžu zdať na prvý pohľad úplne v poriadku. Pravdou však je, že toto ochorenie spôsobuje vážne poškodenia mozgu, kvôli ktorým pacient už nikdy nebude takým človekom, akým bol pred tým. Preživší majú problém s rozlíšením farieb, tvarov, zvierat a objektov celkovo. Dokonca je známy prípad, kedy bol jeden z nich úplne neschopný rozlíšiť skutočného vtáka od vymysleného zvieraťa.

Poškodenia mozgu, v dôsledku herpes vírusu, majú za následok oslabenie schopnosti rozlíšiť a spracovať informácie.
Výsledok vyhľadávania obrázkov pre dopyt herpes virus

Ak ste už herpes mali, buďte veľmi opatrní. Dbajte na bezpečie svojich blízkych a toto zákerné ochorenie v žiadnom prípade nepodceňujte.

zdroj: takprosto cc

You Might Also Like